250.000 TL araba önerisi

yigidyum

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
1
Arkadaşlar yeniden selam. Bütçem 180.000 iken herkes "az daha biriktir iyisini al" dediğinden beri ben de oradan buradan "az" daha biriktirdim ve daha iyisini almak istiyorum :D

İşin şakası bir tarafa, aslında bütçem 220.000 civarı fakat 250 bandındaki araçlar pazarlıkla bu fiyatlara düşüyor genelde. O yüzden 250 diyorum. 270 civarı önerirseniz alamam yani maalesef.

Arabanın benim için en önemli tarafı az maliyetli olması olur. Yakıt ve diğer her şey dahil buna. İkinci olarak, artık manuelmiş otomatikmiş pek umrumda değil. Sürdükten sonra kolum bacağım ağrımayacaksa her şey olabilir. Önümüzdeki 6 ay 1 sene içinde de arabayı kozmetik olarak süslemek istiyorum biraz, o yüzden kozmetik olarak modifikasyona açık araçlar olabilirse (Peugeot 106 ve Citroen Saxo VFT'ler olabilir mesela) daha iyi olur ama kesinlikle şart değil.

Özetle, alırken de kullanırken de f/p olacak, maksimum 1.5-2 seneye de satılacak bir araç arıyorum. Tavsiyelerinizi beklerim, teşekkürler.

Arkadaşlar yeniden selam. Bütçem 180.000 iken herkes "az daha biriktir iyisini al" dediğinden beri ben de oradan buradan "az" daha biriktirdim ve daha iyisini almak istiyorum :D

İşin şakası bir tarafa, aslında bütçem 220.000 civarı fakat 250 bandındaki araçlar pazarlıkla bu fiyatlara düşüyor genelde. O yüzden 250 diyorum. 270 civarı önerirseniz alamam yani maalesef.

Arabanın benim için en önemli tarafı az maliyetli olması olur. Yakıt ve diğer her şey dahil buna. İkinci olarak, artık manuelmiş otomatikmiş pek umurumda değil. Sürdükten sonra kolum bacağım ağrımayacaksa her şey olabilir. Önümüzdeki 6 ay 1 sene içinde de arabayı kozmetik olarak süslemek istiyorum biraz, o yüzden kozmetik olarak modifikasyona açık araçlar olabilirse (Peugeot 106 ve Citroën saxo Vft'ler olabilir mesela) daha iyi olur ama kesinlikle şart değil.

Özetle, alırken de kullanırken de F/P olacak, maksimum 1.5-2 seneye de satılacak bir araç arıyorum. Tavsiyelerinizi beklerim, teşekkürler.

Hocam naçizane tavsiyem sahibinden üzerinden almamanız olacak. Tabii ki siz daha iyi tanıyorsunuzdur etrafınızı ama bulunduğunuz şehirdeki sanayilerde araba alıp yaptıktan sonra satan insanlar ve dükkanlar oluyor. O tarz yerlerde sahibindenden %15'e yakın daha uyguna bulabiliyorsunuz piyasaya göre yani 280 300 bin TL'ye satılan sahibinden arabalarını pazarlıkla istediğiniz aralığa getirebilirsiniz. Arabadan ustalık bakımından anlayan bir arkadaşınız aile dostunuz varsa onu alıp o tarz yerlere bakmaya gidebilirsiniz. Sadece fikir ve 2. bir plan olarak söylüyorum.

Hocam naçizane tavsiyem sahibinden üzerinden almamanız olacak. Tabii ki siz daha iyi tanıyorsunuzdur etrafınızı ama bulunduğunuz şehirdeki sanayilerde araba alıp yaptıktan sonra satan insanlar ve dükkanlar oluyor. O tarz yerlerde sahibindenden %15'e yakın daha uyguna bulabiliyorsunuz piyasaya göre yani 280 300 bin TL'ye satılan sahibinden arabalarını pazarlıkla istediğiniz aralığa getirebilirsiniz. Arabadan ustalık bakımından anlayan bir arkadaşınız aile dostunuz varsa onu alıp o tarz yerlere bakmaya gidebilirsiniz. Sadece fikir ve 2. bir plan olarak söylüyorum.
Güzel öneriymiş, teşekkür ederim. Bir bakmaya değer.

Motor yapılmış hocam bu modellerde kilometreye fazla takılmayın eğer motor yapıldıysa.
Öyle diyorsanız sorun yok. Peki motoru iyi bir ustaya yaptırmadıysa sıkıntı olur mu?

Arabayı örnek olsun diye attım hocam. Bu araba ile anım çok. Kapı camı elektrikli üst cam elektrikli yolcu hava yastığı vs. Ayı zamanda Volvo ile ortak üretim olduğu için sağlam bir araba. Gayet de seri bir arabadır. Tavsiye ederim.
Modifiye kısmı için bir şey diyemem maalesef. Sağlamlık vs olarak 106'dan kat kat iyidir bence.

Arabayı örnek olsun diye attım hocam. Bu araba ile anım çok. Kapı camı elektrikli üst cam elektrikli yolcu hava yastığı vs. Ayı zamanda Volvo ile ortak üretim olduğu için sağlam bir araba. Gayet de seri bir arabadır. Tavsiye ederim.
Modifiye kısmı için bir şey diyemem maalesef. Sağlamlık vs olarak 106'dan kat kat iyidir bence.
Mitsubishi de çok severim. Güzel tavsiye teşekkürler, bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı