250 TL Termal macun önerisi

Öncelikle ısı "yalıtımı" değil, ısı iletimi. Size 14W/mK Çin malı macun atsam Thermal Grizzly'den iyi mi diyeceksiniz?
Önemli olan orada yazan değil gerçekteki değerleridir çoğu marka oradaki değerleri yüksek yazıyor ancak Thermal Grizzly'nin gerçek değerleri 12.5 o yüzden o Çin malı markalarla Thermal Grizzly'yi kıslamayın.

Ayrıca ve ayrıca pumpout sorunları bu termal macunda yok MX serisinde çok yaşayan var pump out.

En önemliside sıvı metal bir model bu bilmiyorsun açıklayayım.

sıvı metal avantajları

Sıvı metalin termal macuna göre en büyük avantajı termal iletkenlik. Sıvı metalin termal iletkenliği işlemcinizdeki ısıyı termal macuna kıyasla daha hızlı dağıtır. En iyi sıvı metal metre kelvin başına 73W'dan fazla termal iletkenlik derecesine sahiptir.

termal macun avantajları

Termal macun oldukça popüler; bunun iyi bir nedeni var. En önemli nedenlerinden biri kolay uygulanabilir olması. Elektriksel olarak iletken olmadığı için taşırsanız bile bilgisayarınızın yapısını etkilemez. Termal macunu dilediğiniz gibi uygulayıp tekrar uygulayabilirsiniz. Termal macun aynı zamanda bütçesi kısıtlı olanlar için uygundur, daha ucuz bir işlemci soğutma seçeneğidir.

Termal macun sadece kolay kullanımıyla biliniyor sıvı metaller ile kıyaslaman çok yanlış dostum.

Son düzenleme:
Geçen sayfadaki önerdiğin macun; Thermal Grizzly Kryonaut.
Sıvı metal diye bir şeyler gevelediğin macun ise Thermal Grizzly Conductonaut. Neyin kafasındasın hocam?

Karıştırmışım evet kusura bakmayın neyse grizzly kaç yıldır piyasa olan pahalı ve kaliteli bir macun MX serisi ile arasında fark var Çin malı ile kıyaslamayın içeriği ile de alakalı.

Birçok laptopta kullandım ki onlar küçük cihazlar ve gözle görülür fark eden sıcaklar (7-10 dereceye kadar) elde ettim farklı durumdaki laptoplarda kesinlikle tavsiye ederim, ama bu yazımdan şunu da çıkarmayın her cihaz 10 derece düşücek gibi..
Farketmeden cevap yazdım konunun üzerinden baya geçmiş 🫢

Geri
Yukarı