250 TL'ye Kasa ve PSU tavsiyesi

crash_bandicoot

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem başlıktaki gibi 250 tl arkadaşlar. Kasayı (ve diğer bileşenleri) Vatan Bilgisayar'dan satın alacağım, ona göre öneri yaparsanız sevinirim.

Sistem bileşenleri:
  • MSI H81M PRO-VD (2 tane ön USB 3.0 girişi mevcut)
  • İ3 4160
  • Galax 960GTX OC(satın alındı)
  • 8 GB (tek modül) DDR3 RAM
  • 1 TB WD HDD
  • 120 GB SSD (Daha sonra alınacak)
  • Asus 24x DVD-Writer

250 TL karşılığında alacağınız bir kasanın güç kaynağıyla birlikte gelmesi durumunda size güç yönünden pek de verimli olacağını düşünmüyorum. Diüer yandan bu kasaların malzeme kalitesi de çok iyi değil genelde. Bütçenizi kasanız için biraz yükseltebilirsiniz bence. Ama buna benzer kasalar mevcut yaklaşık 250 TL'ye.

Ayrıca tek modül yerine çift modül RAM kullanmanız, çift kanal olcağı için daha performanslı olur.

Optik sürücünüzü sürekli olarak kullanmayacaksanız, onu ve hdd yi bırakıp yerine ssd almanız; bu iki bileşeni sonraya bırakmanız bence daha sağlıklı olacaktır. Tabii ki bu durum kullanmınıza bağlı.

Ancak dönebiliyorum arkadaşlar, tavsiyelerden CoolerMaster k282 ile Thermaltake versa 2 arasında kaldım. CM k282 nin artısı 2 tane fan takılı olarak geliyor ve daha şık fakat 12V 360W ile sınırlı. TT Versa 2'nin artısı ise 12V kanalından 432W vermesi.

Bu arada aklıma bir seçenek daha geldi, PSU'suz bir Everest kasa alsam artı bir adet kasa fanı ve FSP Hyper 500W alsam daha mı iyi olur ?
Kasa -->EVEREST 707BK CAVALIER MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
PSU -->FSP HYPER 500 SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Ancak dönebiliyorum arkadaşlar, tavsiyelerden CoolerMaster k282 ile Thermaltake versa 2 arasında kaldım. CM k282 nin artısı 2 tane fan takılı olarak geliyor ve daha şık fakat 12V 360W ile sınırlı. TT Versa 2'nin artısı ise 12V kanalından 432W vermesi.

Bu arada aklıma bir seçenek daha geldi, PSU'suz bir Everest kasa alsam artı bir adet kasa fanı ve FSP Hyper 500W alsam daha mı iyi olur ?
Kasa -->EVEREST 707BK CAVALIER MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
PSU -->FSP HYPER 500 SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Everestin ürünleri çok kalitesiz kardeşim. Teneke parçasından başka birşey değil. Hava sirkülasyonu berbat oluyor Everest kasalarda. Yine de sen bilirsin. Burada önerilen kasalar emin ol daha iyidir.

Everestin ürünleri çok kalitesiz kardeşim. Teneke parçasından başka birşey değil. Hava sirkülasyonu berbat oluyor Everest kasalarda. Yine de sen bilirsin. Burada önerilen kasalar emin ol daha iyidir.
Tamam sadece aklıma gelmişti seçenek olarak, vazgeçtim. Peki CM K282 mi Thermaltake Versa 2 mi daha iyi soğutma, malzeme kalitesi, kablo saklama açısından ?

Evet sanırım daha iyi bir kasa fakat Vatan'dan alınmayan ürünlerin montajını yapmadıkları için oradan almak zorundayım. Montaj-pc toplama videolarını izledim ama PSU, anakart, işlemci, termal facun ve fanın takılması, anakart yuvalarına güç bağlantıları konusunda kendime hiç güvenmiyorum. O yüzden Vatan'da yaptıracağım, ekran kartı ve HDD yi kendim takabilirim.
CM K282 almayı düşünüyorum son olarak. Ne dersiniz ? Usb 3.0 girişleri var ve 360W sistemim için yeterli olacaktır sanırım, i3 ve 960gtx ile.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı