2500 TL PC Toplama

BraveVR

Kilopat
Yeni bir PC alacağım, bütçem normalde 3200 TL idi. Ama evde son zamanlarda para sıkıntısı olmaya başladığı için bütçeyi 2500'e çektik. 2500 TL'ye Teknobiyotik'ten bir APU buldum geleceğe yönelik olarak ileride yazın çalışarak bir ekran kartı da alabilirim. Sizce isteğim sizce linkini vereceğim bilgisayarı almalı mıyım? Alırsam bana bu sistem için ileride eklenebilecek parçalar ve maksimum ekran kartı nedir? Şimdiden teşekkürler.

Link: AMD Raven Ridge Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz, 8GB DDR4 1TB HDD Oyun Bilgisayarı

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir PC alacağım, bütçem normalde 3200 TL idi. Ama evde son zamanlarda para sıkıntısı olmaya başladığı için bütçeyi 2500'e çektik. 2500 TL'ye Teknobiyotik'ten bir APU buldum geleceğe yönelik olarak ileride yazın çalışarak bir ekran kartı da alabilirim. Sizce isteğim sizce linkini vereceğim bilgisayarı almalı mıyım? Alırsam bana bu sistem için ileride eklenebilecek parçalar ve maksimum ekran kartı nedir? Şimdiden teşekkürler.

Link: AMD Raven Ridge Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz, 8GB DDR4 1TB HDD Oyun Bilgisayarı
Bu sisteme maksimum gtx 1070 takılır.
AMD Ryzen 3 1300X 3.5GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC bence ne yaparsan yap bu sistemi almaya çalış ekran kartına'da gerek kalmaz gayet iyi bir sistem.

Hemen alacaksınız Ryzen 5 2400G doğru bir seçim olabilir ama biraz daha bekleyebilirseniz yeni çıkacak olan 3000 serisinden Ryzen 5 3600G sizi uzun süre idare edecektir. Ama unutmayın ki APU bir sistem topluyorsaniz çift kanal ram ve 4 slot ram kapasiteli bir anakart kullanmalısınız ki hem ileride yükseltme yapabilesiniz hem de çift kanal ramler tek kanal ramlere göre oyunlarda en az 15-20 FPS fark yaratıyor.

Hemen alacaksınız Ryzen 5 2400G doğru bir seçim olabilir ama biraz daha bekleyebilirseniz yeni çıkacak olan 3000 serisinden Ryzen 5 3600G sizi uzun süre idare edecektir. Ama unutmayın ki APU bir sistem topluyorsaniz çift kanal ram ve 4 slot ram kapasiteli bir anakart kullanmalısınız ki hem ileride yükseltme yapabilesiniz hem de çift kanal ramler tek kanal ramlere göre oyunlarda en az 15-20 FPS fark yaratıyor.
Evet sistemi en kısa zamanda almayı düşünüyorum. Aldıktan 1 sene sonra ise ekran kartı ve ram almayı düşünüyorum.Onun için ram 2×4 değil.Henüz ekran kartına bütçe ayırmadım fakat bana bu işlemci için ekran kartı önerebilir misiniz?

O zaman Ryzen 5 2400 ve 2x4 ram tercih edin kesinlikle ve anakartınızın 4 ram slotu olsun. Bu işlemci için ise önerebilinecek en iyi ekran kartı kesinlikle RX580
Hem şimdi hem de ilerisi için iyi bir sistem olacağına inanıyorum. Anakartın overclock performansı ise çok iyi.

AMD Ryzen 5 2400G Socket AM4 3.6GHz 6MB Önbellek 65W İşlemci - Vatan Bilgisayar

Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart - Vatan Bilgisayar

GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3000Mhz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Son olarak bu incelemeyide sunmak istedim. Tüm oyunlarda 10-15 arası FPS farkları var ve bu farklar göz ardı edilebilecek farklar değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı