2500 TL'ye bilgisayara yükseltme veya yeni PC önerisi

Spaceinvasion

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar. Bilgisayar parçaları hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Oyunlar için bilgisayarımdan daha iyi verim, hız ve performans almak istiyorum. Son sistem, müthiş bir şeyler aramıyorum. Şu an olduğundan daha iyi olması yeterli benim için. Aşağıda mevcuttaki bileşenleri yazacağım. Hangilerini değiştirmem ve yerine ne önerdiğiniz konusunda yazarsanız çok makbule geçer. Ayrıca sanmıyorum ama mevcut bileşenlerden iş görür bu kalsın dediğiniz varsa bunu da lütfen belirtiniz.
  • Bütçe 2.500 TL - 3.000 TL
Güç kaynağının kaç watt olduğunu anlayamadım. 150W, 350W, 400W yazıyor. Kullandığım güç kaynağı kaç W'tır acaba?
372501

Q8400 işlemci
4 GB RAM
P5Q SE anakart
ATI HD 4450 ekran kartı

Bunların haricinde paylaşmam gereken birşey varsa ekleyebilirim. Birden fazla öneriye açığım. Konu hakkında bilgisi olan ve vakit ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@RapLord teşekkür ederim dostum. Önerini dikkate alacağım. Yalnız konuda yanlış belirtmiş olabilirim belki diye tekrar hatırlamak isterim. Kendi oluşturacağım ayrı bileşenlerden oluşan toplama bir bilgisayar yapmak istiyorum. Bununla ilgili her türlü fikre açığım. Tekrar teşekkürler dostum.

@RapLord teşekkür ederim dostum. Önerini dikkate alacağım. Yalnız konuda yanlış belirtmiş olabilirim belki diye tekrar hatırlamak isterim. Kendi oluşturacağım ayrı bileşenlerden oluşan toplama bir bilgisayar yapmak istiyorum. Bununla ilgili her türlü fikre açığım. Tekrar teşekkürler dostum.
Yükseltme yapmak için biraz daha bütçeye ihtiyacın var onun için hazır bir sistem önerdim çünkü yeni bir anakart almalısın yeni bir işlemci ve tabiki de yeni bir güç kaynağı tabii ki ekran kartınıda yükseltmen gerekecek yani uzun lafın kısası biraz senin için masraflı olcaktır.

Anladım hocam. Mevcutta olan parçaların bir kısmını ya da tamamını değiştirerek bir toplama bilgisayar yapmayı planlıyorum. Son sistem müthiş bir performans aramıyorum. Kullandığımın 1, 2 gömlek üstü olsa kafidir benim için. Açıkçası bütçeyi biraz daha zorlayabilirim. Bir biri ile uyumlu ve senkronizasyon sorunu yaşamayacak parça önerilerine açığım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı