250CC motor önerisi

dgkndgn38

Hectopat
Merhaba arkadaşlar öncelikle 2-3 ay sonra motor almayı düşünüyorum. İlk deneyimim olacak ama kolay alışacağımı düşünüyorum. Birkaç motor arasında kaldım. Beklentim beni yormayacak tatmin edecek naked ve SS fark etmez. Deneyimli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Bajaj: N250, NS200, RS200. CFMOTO: 250nk, 250sr. Bunlar haricinde öneriniz olursa da bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar öncelikle 2-3 ay sonra motor almayı düşünüyorum. İlk deneyimim olacak ama kolay alışacağımı düşünüyorum. Birkaç motor arasında kaldım. Beklentim beni yormayacak tatmin edecek naked ve SS fark etmez. Deneyimli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Bajaj: N250, NS200, RS200. CFMOTO: 250nk, 250sr. Bunlar haricinde öneriniz olursa da bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
NS200.

Deneyimin yoksa kolay görünen bir şeyi kolayca yapamazsın. En kötü 125lik ile başla. 250'liklerin gaz tepkimesine alışmak zor olacaktır.

200'e kadar çıkabilirim.
Eğer ilk motor deneyimi olacaksa tüm parayla motor almak pek mantıklı olmaz. Çünkü illa ki sağa sola yatmalar, düşmeler, ufak kazalar olacak. Bir miktarıyla düzgün ekipmanlar alıp geri kalanına Çinli bir 250 cc motor alınabilir.

İlk motorunuz olacağı için az grenaja sahip olan motorlarla başlamanız daha iyi olacaktır (olası bir düşme anında daha az hasarla kurtarabilirsiniz) NS200 güzel bir seçenek olabilir.

200e kadar çıkabilirim.

125lik öğrendikten sonra yavaş kalır gibime geliyor. Dediğim motorlarda rodaj yaparken bile alışırım diye düşünüyorum trafiğe falan.
Paran nasıl olsa sende kalacak. İstediğin zaman satabileceğin bir motor almalısın, NS200, RS200 gibi motorları fahiş bir şekilde düşük fiyata koymazsan satılmaz.

Önerim bu yüzden 125'lik bir motosiklet alman olur. Kolayca öğreneceğini sanacaksın, ama daha hiç sürmediysen ne kadar zor olacağına inanamazsın bile. Drift L, YBR gibi modellere bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı