26.000 TL'ye sistem toplama önerisi

Bütçe
26000
Hiç gerek yok. +8,5K fark ıstıyor. Çok fazla. Normalde 6K fark ıstemesı lazım. Bır de 7800x3D ile birlikte ıyı bır sıvı soğutucu alman lazım. Bununla birlikte yaklaşık 11, 5K fazla para vermen gerekecek. Çok gereksız olur.

7500F güzel işlemcidır. İnsanlar aynı işlemci ve ekran kartıyla 500 FPS aldıklarını söylüyorlar. Gayet yeterli değil mı? Boşa masraf etme bence. Fazla para vereceksen de RAM'ı 32 GB, SSD'yı 1TB yap.

Bu soğutucuyu 7500F ile kullanabilirsin.
Soğutucu olarak bunu kullanacağım yeteceğini söylüyorlar.

7500f valorant videolarını izledim 340fp altına çokça düşüp duruyor. Ben 360hz oynamak istediğim için 400fps altına düşsün istemiyorum. 7800x3d videolarını da izledim 450 altına düşmüyor. Ortalama 550 falan 360hz oynayacağım için aradaki farka değer gibi geldi

Soğutucu olarak bunu kullanacağım yeteceğini söylüyorlar.

7500F Valorant videolarını izledim 340F/P altına çokça düşüp duruyor. Ben 360Hz oynamak istediğim için 400FPS altına düşsün istemiyorum. 7800x3D videolarını da izledim 450 altına düşmüyor. Ortalama 550 falan 360Hz oynayacağım için aradaki farka değer gibi geldi

Ben sadece fıkrımı söyledim. Son kararı sen vereceksin artık.

Evet gönderdiğin soğutucu da güzel. Bütçen uygunsa 7500F için alınır, ama 7800x3D ye yetmez.
Onun için sistemde soğutucu bölümünde satılan Thermalright frozen notte 240mm yı öneririm.

Hocam elinde 35k -40k hazır para var ise, mesela aşağıdaki hazır sıstem çok daha uyguna geliyor. Ama o bütçe yok ise parça parça almak mantıklı tabıı.

İleriye dönük anakart ıstıyorsan B650M cıpsetlı anakart alman lazım. 7800x3D gibi daha güçlü bır ıslemcıye geçersen A620M anakartın zayıf kalır. Ayrıca a cıpsetlı kartlarda işlemci hız aşırtma da yapamasın. Önerim, Wi-Fi kart istediğin için,

RAM önerim ise,

Elinizdeki net bütçe nedir? İşlemci ve ekran kartını düştüğünüz zaman mı o bütçe kalıyor elinizde?

hocam elimde hazır sistem alabilecek nakit yok, taksitle almak istediğimde de üzerine 5-6k koyuyor gerek yok diye düşündüm. Ekran kartı haricinde diğer donanımlara harcayabileceğim tutar maksimum 19-20k. Kafamdaki plan şu :

İşlemci:
1. Seçenek kutulu 7500F

2.Seçenek Tray 7600 (tray kutusuz olduğu için kullanılmış bir ürün vs yollanır diye şüpheliyim kutulu 7500F ve tray 7600 aynı fiyat)

Ram:

Anakart:

Psu:

Kasa:

Ekran Kartı:
İkinci el idarelik bir 3060 veya 6600xt alacağım ilerleyen zamanlarda yükselteceğim.

Sizin önerebileceğiniz ya da değiştirmemi söyleyebileceğiniz bir şey var mı?

Hocam elimde hazır sistem alabilecek nakit yok, taksitle almak istediğimde de üzerine 5-6k koyuyor gerek yok diye düşündüm. Ekran kartı haricinde diğer donanımlara harcayabileceğim tutar maksimum 19-20k. Kafamdaki plan şu:

İşlemci:
1. Seçenek kutulu 7500F

2.Seçenek Tray 7600 (tray kutusuz olduğu için kullanılmış bir ürün vs yollanır diye şüpheliyim kutulu 7500F ve tray 7600 aynı fiyat)

RAM:

Anakart:

PSU:

Kasa:

Ekran Kartı:
İkinci el idarelik bir 3060 veya 6600XT alacağım ilerleyen zamanlarda yükselteceğim.

Sizin önerebileceğiniz ya da değiştirmemi söyleyebileceğiniz bir şey var mı?

Ben olsam 7600 tray tercih ederdim. 700 TL -800'lük kule tıpı sogutucuyu alır, kullanırdım. Diğer parçalar da sıkıntı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı