26.700 TL'ye RTX 4060 Ti 8GB nasıldır?

Daha fazla  
AMD Ryzen 5 5500 - RTX 4060 8 GB - B450M K - 500GB SSD - 16 GB RAM.
Böyle bir hazır sistem buldum. Ek olarak yanında Thermake'nin güzel bir kasası ve ASUS'un VG248QG monitörü geliyor (fiyata dahil).
26.700 TL sistem ücreti bence gayet yeterli ve güzel bir teklif, darboğaz yapacağını da düşünmüyorum. Sizce bu sistem gerektiğinde oyun oynamaya, gerektiğinde işlerimi yapmaya uygun mudur? Fiyatına göre değerlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz.

Yukarıda monitör dahil diyor bence fena fiyat değil imkan varsa işlemci yükseltilmeli ayrıca monitörün TN panel kullanması ağırlıklı FPS oyanmıyorsanız kötü olmuş.

Yukarıda monitör dahil diyor bence fena fiyat değil imkan varsa işlemci yükseltilmeli ayrıca monitörün TN panel kullanması ağırlıklı FPS oynamıyorsanız kötü olmuş.
IPS her zaman daha mantıklı ve o işlemci 5800X3D ile denk. Ayrıca imla hatası var cümlede, tam ne demek istediğiniz anlaşılmıyor.
Üstteki arkadaşın önerdiği sistem güzel. 4060 Ti sistem isterseniz bunu önerebilirim;

İşlemci olarak daha düşük olsa da ekran kartı olarak daha ön planda.
AM5 sistem varken 5500 ve 5600 sistemlerin alınmayacağını bin kere söyledik. 4060 Ti için değmez tabii ki de. Bir de daha pahalı. :D

IPS her zaman daha mantıklı ve o işlemci 5800x3D ile denk. Ayrıca imla hatası var cümlede, tam ne demek istediğiniz anlaşılmıyor.

Yanlış anlamışsınız beni işlemci konusunda bir şey diyemem arkadaş değiştirebiliyorsa AM5 yükseltmesini öneririm sizin önerdiğiniz sistemle arasında 2000TL fark var sadece möntörün o kadar etmeyeceğine emin IPS panel her zaman daha diye bir şey yok kullanım amacına ve oynadığınız oyunlara göre değişir.

Yanlış anlamışsınız beni işlemci konusunda bir şey diyemem arkadaş değiştirebiliyorsa AM5 yükseltmesini öneririm sizin önerdiğiniz sistemle arasında 2000TL fark var sadece möntörün o kadar etmeyeceğine emin IPS panel her zaman daha diye bir şey yok kullanım amacına ve oynadığınız oyunlara göre değişir.
TN monitörlerin en fazla 1-2 tanesi alınabilir zaten ve onların da fiyatı yüksek diye biliyorum. Kısacası neticede her zaman IPS daha mantıklı. "imkan varsa işlemci yükseltilmeli" dedin ve şimdi "bir şey diyemem" diyorsun, garip.

TN monitörlerin en fazla 1-2 tanesi alınabilir zaten ve onların da fiyatı yüksek diye biliyorum. Kısacası neticede her zaman IPS daha mantıklı. "imkan varsa işlemci yükseltilmeli" dedin ve şimdi "bir şey diyemem" diyorsun, garip.

Sizin söylediklerinize göre yorumluyorum AM4 R5500 eleştirdiğimi 2 yazımda da belirttim kendi söylediklerimle çelişmiyorum panel konusuna gelirsek evet IPS panel daha çok kullanılıyor renkler daha canlı kabul ediyorum ama "neticede her zaman IPS mantıklı" demenizi şahsen doğru bulmuyorum.

Ürün parasına göre çok iyi darboğaz yapar mı pek bilgim yok ama 4060 ekran kartı ile hem güzel oyun oynarsın yeni nesil bir ekran kartı olduğu için hem de DLSS 3 teklinojisi var iyi bence alınır.

Geri
Yukarı