27” için 4K 144 Hz vs 2K 165 Hz Monitör

2k kesinlikle.

Dengeli gitmekte fayda var. Çözünürlük yükselteyim derken fps düşecek. Zaten illa 4k alacaksan 60 hz'den yukarısına para vermek mantıksız olur.

4k'da 144Hz alman için ayarları baya düşürmen gerekir.
Ama benim tavsiyem 4k 144 Hz çünkü 80-90 FPS de alsan 4k çözünürlükte oynamak daha iyidir :)

Referans video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4k'da 144Hz alman için ayarları baya düşürmen gerekir.
Ama benim tavsiyem 4k 144 Hz çünkü 80-90 FPS de alsan 4k çözünürlükte oynamak daha iyidir :)

Referans video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi güzelde 144 Hz 4K monitörle 90 FPS alacaksam ne anlamı oldu. Acer 4K 144 H XB273KS şu an kargoda ama Gigabyte FI27Q-P 2K 165 Hz ile değişebilirim. Çünkü piyasadaki kartlar 144 Hz 4K veremezmiş. Kafam karıştı. Ayrıca 27” monitör de 4K doğru değil dedi bazı tanıdığım kişiler. 27” en ideal 2K imiş.

İyi güzelde 144 Hz 4K monitörle 90 FPS alacaksam ne anlamı oldu. Acer 4K 144 H XB273KS şu an kargoda ama Gigabyte FI27Q-P 2K 165 Hz ile değişebilirim. Çünkü piyasadaki kartlar 144 Hz 4K veremezmiş. Kafam karıştı. Ayrıca 27” monitör de 4K doğru değil dedi bazı tanıdığım kişiler. 27” en ideal 2K imiş.

Dostum 4k'da 144 fps şu an için hayal. 27" monitörde 4k olur güzel de olur ama meselemiz o değil. Sana 2k monitör lazım 27"-32" arası. Ekran küçük çözünürlük yüksek oldukça görüntü daha netleşir daha bi güzelleşir ama 24"-27" genelde FHD, 27"-32" arası ise 2k monitörler vardır. 4k için kaç inç bilemem ama ekran boyutu büyüse de görüntü belli bir yere kadar bozulmadan netliğini korur. Misal 32" monitör FHD olursa pikselleri gözünle sayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı