27 inç 2K monitör tavsiyesi

Hocam zaten 7900x3D gayet güçlü bir işlemci artı sistem de DDR5. ama sitede bir bug falan var bence. Çünkü hazır sistemler - GPU model - GeForce RTX 4080 yapınca bu sistem çıkmıyor ve ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 7700X - RTX 4080 ve 13900KF - RTX 4080 fiyatlarına bakınca bu fiyata ihtimal vermiyorum.
Bende o yüzden bulamamış olabilirim hocam. Çünkü sistem ararken itopyaya bende baktım fakat görünmüyordu.

İtopya'ya ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım. Sitenin bize ulaşın kısmından sordum ben de ama geri dönüş yapmadılar. Tekrardan sistem sayfasına girince fiyatın güncellendiğini gördüm. Dediğm gibi sayfada yaşanan bir problemden kaynaklıydı büyük ihtimalle. Çünkü 53 bine sattıkları ekran kartı olan sistemi 56 bine satmaları imkansız.

Bir de hem dün akşam hem bu sabah araştırdım, bence sadece 60 bine RTX 4080 kasa toplamanın imkanı yok. Ancak bütün parçaların kalitesinden ve güncelliğinden kısarak mümkün olur. O zaman da güncelleştirme yaparken maliyet artacak. Düşündüğüm sistem 56 bin tutuyordu, belki biraz aza ya da biraz fazlaya daha iyi işlemci, anakart ya da RAM kombinasyonu çıkar ama 4080 çıkacağını düşünmüyorum. Zaten baktığım 4070 Ti hazır sistemler de 45-55 arası değişiyor, Intel-AMD, AM4-AM5, DDR4-DDR5 olmasına göre değişiyor.

Bir de DDR4 alıp 1-2 yıl sonra DDR5e geçmenin de daha hesaplı olacağını düşünmüyorum. Akşamdan sabaha 1000 küsur lira zam geliyor zaten parçalara. Ya direkt DDR5 toplamak lazım. Ya da DDR4 toplayıp kalan parayı ekipmana falan yatırmak lazım. Halihazırda kullandığım bir sistem olsa kesinlikle parça güncelleyerek devam ederdim ama.

Intel - AMD kısmında da aslında Intel istiyorum ancak, hem soketin değişecek olması hem de sıvı soğutma eklenince şu ankinden fazlaya mal olması AMD'ye yöneltti beni.

--------------------------------------------------

Eklemeyi unutmuşum, eğer bütçemi 5-6 bin civarı arttırabilirsem Ryzen 7 7700 ve RTX 4080 olan güzel bir sistem toplayabileceğimi düşünüyorum.

--------------------------------------------------

Mail geldi, sistemin fiyatı güncellenmiştir diye.

Son düzenleme:
75.000,00TL'ye RAM'siz (64 GB RAM var) sadece kasa dizdim. 4070Tİ'lı sistem yaptım. Kimse yorum yapmadı. Bekleyecek çok vaktim yoktu. 2 gün kimse yazmayınca aldım bilgisayarı. Bana niye 4080'li pc önermediniz. Üzdünüz.

Konuda tavsiye edilen 2k GİGABYTE 27 inch monitörü'de aldım. Monitör güzel. Tavsiye ederim.
Bir tane daha 2k monitör bakıyorum. Asusun sonicmaster ses sistemi olan monitörü var mı onu araştırıyorum. O ses kalitesi çok iyi. Ekstra hoparlör almaya gerek yok.

75.000, 00TL'ye RAM'siz (64 GB RAM var) sadece kasa dizdim. 4070 Ti'lı sistem yaptım. Kimse yorum yapmadı. Bekleyecek çok vaktim yoktu. 2 gün kimse yazmayınca aldım bilgisayarı. Bana niye 4080'li PC önermediniz. Üzdünüz.

Konuda tavsiye edilen 2K Gigabyte 27 inch monitörü'de aldım. Monitör güzel. Tavsiye ederim.
Bir tane daha 2K monitör bakıyorum. ASUS'un sonicmaster ses sistemi olan monitörü var mı onu araştırıyorum. O ses kalitesi çok iyi. Ekstra hoparlör almaya gerek yok.

Hocam 75 bine 4070 Ti biraz üzücü olmuş.

dediğiniz monitör bu sanırım, oyun için pek uygun değil sanırım.

Bu monitördeki şıklık hiçbir monitörde yok. 1080p olanından 2 tane var. Halen kullanırım. Gömülü ses sistemi çok kaliteli .Bunun 144hz 2k olanını niye üretmiyorlar anlamıyorum.

Geri
Yukarı