27 inç vs 24 inç arasındaki fark

ozi mozi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bir monitör almayı düşünüyorum. Ya 24 inç olacak yada 27 inç. Tavsiyelerinizi almak istedim. Monitör full HD olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi boyuta alışkınsan onu kullanmalısın. Çünkü diğerine alışmak biraz zaman alıyor. Farklı geliyor göze. 27 alırsan göremiyorum veya 24 aldım harita gitti gibi saçma sorunlar olmaz. Bunlara inanmayın artık. Önemli olan sana hangisi hitap ettiğidir.

Hangi boyuta alışkınsan onu kullanmalısın. Çünkü diğerine alışmak biraz zaman alıyor. Farklı geliyor göze. 27 alırsan göremiyorum veya 24 aldım harita gitti gibi saçma sorunlar olmaz. Bunlara inanmayın artık. Önemli olan sana hangisi hitap ettiğidir.
Bana geniş monitör lazım :) 27 ya da 32 var kafamda. Gerçi daha karar veremedim ama 24 artık ufak gelmeye başladı. Malum gözler biraz sıkıntılı benim.

Bana geniş monitör lazım :) 27 ya da 32 var kafamda. Gerçi daha karar veremedim ama 24 artık ufak gelmeye başladı. Malum gözler biraz sıkıntılı benim.
27 bana her zaman en ideali gelmiştir. Ama dediğim gibi olay biraz alışmakta. Mesela bir arkadaşım 24 kullanıyor. Ben açıkçası alışmakta biraz zorlanıyorum. Daha dar bir oyun alanıymış gibi gelmeye başlıyor:) Ama alışırsan mutlaka kullanırsın. Tavsiyem 27'den yana.

27 bana her zaman en ideali gelmiştir. Ama dediğim gibi olay biraz alışmakta. Mesela bir arkadaşım 24 kullanıyor. Ben açıkçası alışmakta biraz zorlanıyorum. Daha dar bir oyun alanıymış gibi gelmeye başlıyor:) Ama alışırsan mutlaka kullanırsın. Tavsiyem 27'den yana.

Selamlar hocam, 27" 1080p olarak şu modeli gözüme kestirdim.
PHILIPS 27" 276E9QJAB 5Ms IPS FreeSync Dp Port Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

Acaba pikseller gözüme çarpar mı? Aynı modelin 24" olanını mı almalıyım.

Benim için önemli olan göz sağlığım, uzun süre webde geziniyorum ve ders videoları izliyorum. Bu yüzden bu monitörü seçtim. Farklı öneriniz varsa alabilirim.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı