2800 TL'ye Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Cremranyec78
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 713
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

Cremranyec78

Ziyaretçi
Merhaba TechnoPat Üyeleri..

Sistem Topladım bu sistem iyimidir. Eski kasamdan 500 GB Harddisk olduğu için HDD koymadım. 2800 TL'ye biliyorumki iyi tavsiyeler var fakat kendi isteklerime göre topladım ileride sorun çıkartırmı. GTA 5 BF4 vb oyunlar oynatırmı bir bakarmısınız. Bu gibi oyunları oynamayı düşünüyorum... Bu Cumartesi kesin bilgisayarı topluyorum çabuk olursanız sevinirim :)

Adsız.jpg

Ram 4 Adet 16 GB Olacak farkındaysanız 2 adet alıyorum.. Daha iyi bir sistem varsa bana önerirseniz sevinirim. Bütçem bukadar sadece kasa alıyorum daha fazla arttırmayın lütfen..

Şimdiden teşekkürler...

Ramları ve anakarttan kısarak ekran kartını yükseltebilirsin

Oynayacağın oyunlar için gayet yeterli.
Ekran kartını R9 280, işlemciyi de i5 4460 yerine 4690 modelini alırsan daha da mükemmel olur.

Overclock yapmayacaksanız Z97 anakart almanıza gerek yok. Zaten işlemcinizin kilidi açık değil. Daha ucuz bir anakart seçip ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Overclock yapmayacağım zaten ama ramdan sıkıntı çektiğim için onu kısamam :)

Anakartı H81M-Plus yapıp, DVD yazıcıyı çıkartsanız,Ramleri GSKILL Rjpaws 2X4 seçerseniz belkide ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Oynayacağın oyunlar için gayet yeterli.
Ekran kartını R9 280, işlemciyi de i5 4460 yerine 4690 modelini alırsan daha da mükemmel olur.
Önerdiğiniz ekran kartının bit ayarı yüksek fakat mhz ler düşük değilmi ? :)

Anakartı H81M-Plus yapıp, DVD yazıcıyı çıkartsanız,Ramleri GSKILL Rjpaws 2X4 seçerseniz belkide ekran kartını yükseltebilirsiniz.
8 GB Değilde 16 GB olursa benim için çok iyi olur Render yapacağım için 8 gb yetersiz kalıyor bana :) (Render 7 GB Harcıyor Geri Kalan 1 GB Olduğu İçin Kastırıyor Şimdiki PC 8 GB çünki)

2800.PNG
Kendi dizdiğin sistemi unut, o ekran kartı bütçeye göre çok düşük kalmış. Ramler oyun için fazla 8GB fazlasıyla yetecektir. SSD'yi daha sonra ekleyebilirsin. Bu devirde Dvd yazıcımı kaldı artık, istersen onu da daha sonra alabilirsin.

Eki Görüntüle 51803 Kendi dizdiğin sistemi unut, o ekran kartı bütçeye göre çok düşük kalmış. Ramler oyun için fazla 8GB fazlasıyla yetecektir. SSD'yi daha sonra ekleyebilirsin. Bu devirde Dvd yazıcımı kaldı artık, istersen onu da daha sonra alabilirsin.

Teşekkürler sonradan belki ekleme yapamayabilirim belki :) Ssd'siz yavaşlamazmı ?

Yavaşlamaz. Windows'un açılışı hızlanır ve kullanımı daha rahat olur, ama bence o kadar gerekli bir bileşen değil. Lükse kaçıyor biraz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı