2D oyun yapmak için program önerisi

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
Unreal Engine 4 denedim kod yazmakla ilgili bilgim yok. İllaki 2D olmasına gerek yok Unreal Engine'yi yeni bir proje açtığımda zaten grafikleri güzel oluyor. Kodlama hakkında fazla bir şey bilmiyorum. En fazla Minecraft kodu filan biliyorumdur zaten öyle aşırı şeylere gerek yok. Ana menü, yol, araba, hayatta kalan normal bir karakter. Bunlar olsa bana yeter.

Unreal Engine 4 denedim kod yazmakla ilgili bilgim yok. İllaki 2D olmasına gerek yok Unreal Engine'yi yeni bir proje açtığımda zaten grafikleri güzel oluyor. Kodlama hakkında fazla bir şey bilmiyorum. En fazla Minecraft kodu filan biliyorumdur zaten öyle aşırı şeylere gerek yok. Ana menü, yol, araba, hayatta kalan normal bir karakter. Bunlar olsa bana yeter.
UE'deki Blueprint sistemini kullanabilirsin.
Scratch'te var ama biraz cocuklar icin.

Arkadasin kodlama bilgisi olmadigi icin zorlanir diye dusunuyorum.

"İyi kodlama/blueprint öğrenirim. Zorluğun bir önemi yok. Ben bu işi geliştireceğim." dersen Unreal Engine. Güncelliğini koruyan fakat ayrıntılı olduğundan uğraştıran bir motor. Ben Unreal'ı tercih ederdim.

"Yazılımcı çıkmayacağım, basit kodlamayla iş yapabileyim. Amacım basit oyunlar yapmak" dersen Unity. Birkaç aylık kodlama bilgisiyle internetten de destek alarak iyi projeler çıkarabilirsin.

C# öğrenip Unity kullanmanızı öneririm. (istekli olursanız 1 günde bile temel konulara hakim olabilirsiniz).

2D icin Unity ve Gamemaker: Studio iyi. Unity'de zorlanabilirsin ama Gamemaker: Studio'nun dili o kadar zor degil. Ingilizce bilmen yeterli oluyor.

UE'deki Blueprint sistemini kullanabilirsin.
Scratch'te var ama biraz cocuklar icin.
Scratch çocuklara kodlamanın mantığını aşılamak içindir oyun yapmak için değil.

Unity’de herhangi bir 2D tutorial izle onla beraber oyunu yap sonra kendi projeni açarsın yapamadığın bir sürü hata alacaksım bu kısımda google devreye giriyor. Örneğin oyununa eklediğin karakterin eklediğin zeminden aşağı düşüyor hemen yaz google’a “Unity 2d my character falls down from the ground” ingilizcenin mükemmel olması gerekmiyor google zaten anlıyor ne demek istediğini. Bu yaşadığın hatayı yaşayan başkalarını listeliyor google çoğunlukla stackoverflow’dan türkçede pek bir şey bulamazsın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı