2GB VRAM İle Ultra Ayarlarda GTA 5 Oynanabilir mi?

OkanGüclü

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5 2 GB VRAM ile Ultra ayarlarda oynanabillir mi ? Elimde su anda GTX 770 var ve maalesef cok salaklik yapip 2 GB VRAM'i olani aldim. Tabii bu 5-6 ay önceydi, ne yapmaliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bene Gtx 770 kullanıyorum ve 2 gb Vram bana bu zamana kadar bir sorun çıkartmadı. Ultra oynayamadığım bir oyun bilmiyorum. 2 gb Vram günümüz şartlarında yeterli olmasaydı bu kadar firma yeni çıkarttığı orta-üst sınıf ekran kartlarına 2 gb Vram koymazdı. Gtx 960 ve R9 285 bunlara örnektir. Merak etmeyin. Çok aşırı bir AA takıntınız yoksa Gtx 770'in ultra oynatamayacağı oyun yok.

Hayir ben hepsini fullemek istiyorum! Mesela Watch Dogs Texture Ultra'yi actim sonra TXAA 4x actim alabilecegim en üst Grafik ayarlarini actim 35-45 FPS aliyordum ki bu bence müthis birsey igrenc bir optimizasyon sorunu var Watch Dogs'un. GTA V umarim ki Watch dogs gibi optimizasyon sorunu yoktur ki bence olmaz Anti aliasing actigimda kac FPS alirim benim tahminim 40-50 FPS civari 1080p 'de

Texture'ye çok fazla takılma. Shadow Mordor için High texture ayarına getirirsen 4 gb Vram yer dediler, 2 gb Vram ile 30 FPS üstü oynadım. Dediğim gibi. 1080P için 2 gb Vram yeterli.

Baktın ultra texturede oynayamıyorsun. High'e çekersin. 2 gb günümüzde tam sınırda bir değer. Oyunlar 2 gb üstünde istemeye başladı.

Texture'ye çok fazla takılma. Shadow Mordor için High texture ayarına getirirsen 4 gb Vram yer dediler, 2 gb Vram ile 30 FPS üstü oynadım. Dediğim gibi. 1080P için 2 gb Vram yeterli.
FPS etkilemiyor zaten çok fazla. Anlık takılma yapıyor sadece... Ya da en azından bende öyleydi. 1.5GB'lık GTX 580'le Dying Light'ta high'a alınca fps max 5 düşüyordu ama ani sağ sollarda takılmalar oluyordu... Mecburen medium'da oynamıştım. Watch Dogs'ta da buna benzer olmuştu.

FPS etkilemiyor zaten çok fazla. Anlık takılma yapıyor sadece... Ya da en azından bende öyleydi. 1.5GB'lık GTX 580'le Dying Light'ta high'a alınca fps max 5 düşüyordu ama ani sağ sollarda takılmalar oluyordu... Mecburen medium'da oynamıştım. Watch Dogs'ta da buna benzer olmuştu.
Size katılıyorum. Daha önce yaptığım bir incelemeyi paylaşıyorum. Konuya biraz açıklık getirebilir. FPS düşüşü fazla olmuyor. Anlık takılmalar çoğalıyor.
Shadow of mordor 2 GB r9 270x Medium-Ultra texture FPS testi | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı