2K 144Hz veya üstü 2. el monitör önerisi

Bütçe
3000-3800

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Şu an elimde olan model 75Hz 1080p AOC G2260VWQ6 model bir monitör. Büyüklük olarak artık pek tatmin etmiyor. Bunu da 1-1.5 sene önce falan 2. el almıştım. O zaman 750₺ vermiştim. Sorunu yok sıkıntısı yok leke vs yok beni iyi idare etti pişman etmedi. Ekran kartı modelimi yükselttim ve bazı oyunlarda işlemcimden dolayı darboğaz yiyorum. Çözümü de oyunları 2K ve 4K çalıştırarak buluyorum fakat işlemcimi de değişeceğim. Oyunların çoğu yüksek FPS götürüyor beni. Ekran kartım RTX 2060 Super. İşlemcim Ryzen 5 1600 AF. Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum. 2060 Super ve R5 3600'e kombin olacak bir monitör önerirseniz sevinirim. Elimdeki monitörü 2. elden 1500-1800 arasında satabilirim piyasaya göre. Üstüne de kendim 1500-2000 koyabilirim. Yani Total'de 3000-3800 arası bir şey arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam bende 4060 var o bile 2K için iyi değil. Sizin 2060S ile 2K'da sağlıklı bir performans alabileceğinizi düşünmüyorum.

Hocam bende 4060 var o bile 2K için iyi değil. Sizin 2060S ile 2K'da sağlıklı bir performans alabileceğinizi düşünmüyorum.

Bu Forza'da GTA 5 de FIFA 23 de CS2 de 2K da çalıştırınca iyi FPS verince bende ondan 2K yazdım hocam. Bu saydığım oyunlar dışında yüksek oyun oynamıyorum. Sağlıklı performans dediğiniz daha güncel oyunlar için mi yoksa bu saydığım oyunlar da dahil mi?

Sisteminiz ile sağlıklı bir şekilde 2K oynayamazsınız.

Yazdığın oyunlar dahil 2K 60 FPS altı olur, veya 60 FPS üstü olsa bile her şey en düşük ayarlarda oynaman gerekir. (R5 3600 olduğunu varsayıyorum.)

Hocam şu anki monitör 1080p. Ben DLSS açtığım için mi yüksek FPS görüyorum? Misal bu videoda 2K oynadım üstüne kayıtta aldım. Kayıt sonrası YouTube'da bile yüksek çözünürlük ve keskinlik vardı yani gerçek 2K. Neden yüksek FPS görüyorum acaba?

Hocam şu anki monitör 1080p. Ben DLSS açtığım için mi yüksek FPS görüyorum? Misal bu videoda 2K oynadım üstüne kayıtta aldım. Kayıt sonrası YouTube'da bile yüksek çözünürlük ve keskinlik vardı yani gerçek 2K. Neden yüksek FPS görüyorum acaba?
1080P monitör ile nasıl 2K oynadınız acaba?

1080p monitör ile nasıl 2K oynadınız acaba?

Hocam sadece video çekmek için NVIDIA Denetim Masası ile DSR çarpanlardan 4K oluşturuyorum. Sonra çözünürlüğü değiştirdiğimde 4K oluyor. Ama ben 1080p ve çamurlu görüyorum. Misal bu videoda 4K kayıt alındı. Karşı taraf 4K görebiliyor ama ben bilgisayarı kullanırken 4K göremiyorum.
Edit: YouTube'dan 4K seçin gözle fark ediliyor.

Hocam sadece video çekmek için NVIDIA Denetim Masası ile DSR çarpanlardan 4K oluşturuyorum. Sonra çözünürlüğü değiştirdiğimde 4K oluyor. Ama ben 1080p ve çamurlu görüyorum. Misal bu videoda 4K kayıt alındı. Karşı taraf 4K görebiliyor ama ben bilgisayarı kullanırken 4K göremiyorum.
Edit: YouTube'dan 4K seçin gözle fark ediliyor.
Kendi yorumumu yanlış bilgi şeklinde raporladım. R5 3600 ve Rtx 2060 S + DLSS ile 2K sıkıntı çıkmadan oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı