2K 27 inç vs. 1080 24 inç monitör

2K monitör tavsiye ederim.
Bu önerdiğiniz monitör benim de ilgimi çekmişti, fakat değerlendirmeleri okuduğumda şüpheye düştüm, parlaklığını az olmasından ghosting problemine kadar şikayet edenler olmuş, ama sanırım bu bütçeye bu sorunlara razı gelmek zorundayız.
1080p bilginiz olsun
Bu ise 2k
Önerdikleriniz için teşekkürler, bunları dikkate alacağım. İnternette araştırırken hp marka bir monitöre de (hdr bu modelinde mevcut değilmiş) rastladım rica tesem ona da bir göz atabilir misiniz ? https://www.hepsiburada.com/hp-x27q...magaza=Tekramarket&url_src=and-product-detail

Bu önerdiğiniz monitör benim de ilgimi çekmişti, fakat değerlendirmeleri okuduğumda şüpheye düştüm, parlaklığını az olmasından ghosting problemine kadar şikayet edenler olmuş, ama sanırım bu bütçeye bu sorunlara razı gelmek zorundayız.

Önerdikleriniz için teşekkürler, bunları dikkate alacağım. İnternette araştırırken hp marka bir monitöre de (hdr bu modelinde mevcut değilmiş) rastladım rica tesem ona da bir göz atabilir misiniz ? https://www.hepsiburada.com/hp-x27q...magaza=Tekramarket&url_src=and-product-detail
Hocam hdr monitör alma kriteriniz olmasın. Hdr 1000'e kadar hiç bir önemi yok. Benim monitörümde hdr 600 var ben kapalı tutup sRGB modda kullanıyorum çünkü kalite daha iyi oluyor.

Hocam HDR monitör alma kriteriniz olmasın. HDR 1000'e kadar hiçbir önemi yok. Benim monitörümde HDR 600 var ben kapalı tutup sRGB modda kullanıyorum çünkü kalite daha iyi oluyor.

Bu bahsettiğiniz sRGB modu nedir tam olarak? Bu konularda çok bilgisizim, yeni yeni öğreniyorum 😁 Monitörden monitöre değişen bir olay mı yoksa hepsinde bu modu kullanabilir miyim?

Bu bahsettiğiniz sRGB modu nedir tam olarak? Bu konularda çok bilgisizim, yeni yeni öğreniyorum 😁 Monitörden monitöre değişen bir olay mı yoksa hepsinde bu modu kullanabilir miyim?
Monitörün ayarlarında modlar olur. Fps,rpg modları gibi oynadığinız oyunlara göre renk ayarı yaparlar. sRGB ise hdr kapalıykenki kullanacağınız standart moddur RGB red, green, blue demek biliyorsunuz zaten. sRGB modunuzun kapsamına göre. Genelde bu kapsam ya %100 olur ya da %130. Monitörünüzün özelliklerinde yazar bu, renkleri o kadar doğru görürsünüz. Yani oyun yapımcısı oraya R52 G 40 B 32 değerini koyduysa siz o rengi sRGB olmayan bir monitöre göre daha doğru görürsünüz. Mesela oyun yapımcısı pembemsi bir renk koydu siz onu pembemsi olarak görürsünüz ama sRGB desteklemeyen, zayıf renk gamutuna sahip bir monitör kullanan biri onun kırmızı tonlarını size kıyasla daha baskın görebilir. Yani aynı şeye baksanız da farklı şeyler görebilirsiniz.

Önerdikleriniz için teşekkürler, bunları dikkate alacağım. İnternette araştırırken HP marka bir monitöre de (HDR bu modelinde mevcut değilmiş) rastladım rica tesem ona da bir göz atabilir misiniz? https://www.hepsiburada.com/hp-x27q...magaza=Tekramarket&url_src=and-product-detail

Evet hocam biraz öyle ama Sinerji'de kampanya var 18.yıla özel MSI MAG274QRF-QD 4899 TL aynı monitörü bizzat kendimde kullanıyorum tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı