2K bir monitörü dizüstü bilgisayara bağlayabilir miyim?

Arda1234

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
1920'ye 1080 çözünürlüğe sahip bir dizüstü bilgisayara sahibim. 2K çözünürlükte bir monitör almayı planlıyorum. HDMI bağlantısı ile çözünürlük kalitem 2K ya yükselir mi? Burada dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Evet hocam. Monitörün desteklediği çözünürlüğü alırsınız. Sıkıntı olmaz.

Dostum yükselmeyebilir ya da yükselir ama bulanık bir görüntü görürsün eğer sistemin yeterse sistemi görüntüsünü 2 k yapabilirsin.

(Hatam varsa alıntı ile uyarın)

Masaüstü bulanıklaşmaz. Ekran kartınız destekliyorsa (muhtemelen destekliyordur) sorunsuz 2K görüntü alırsınız. Portlar dışında dikkat etmeniz gereken pek bir şey yok, dizüstünde hangi çıkış varsa o girişe sahip monitör seçmeniz gerek.

Konuyla alakalı ortak görüşler var anladığım kadarıyla fakat ben sistemi sizinle paylaşayım ve kullanım amacımı açıklayım.
Sistem: Acer VN7Nitro Black Edition ( i56300HQ 2.3 GHz, GTX-970M 4 GB, 16 GB RAM 2400~2600 MHz, 250GB m2.SSD + 1TB HDD. Port hakkında bilgiler için link bırakıyorum. Aspire VN7-792G dizüstü bilgisayar fiyatı,teknik özellikleri,v7 nitro modelleri, acer VN7-792G-520R en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Hemen satın al.

Amaç: TV almak yerine 2K kalitede laptop üzerinden dizi~film izlemek ve ekran kartımın desteklediği veya GeForce Now ile gelecekte oyunları daha büyük ekran ve çözünürlükte oynayabilmek.

Sorun olmaz dostum 1080p laptobum var ve 2k monitöre görüntü alıyorum. Hatta kısa yol tuşuda var ( Win+p) basarsan ekranlar arası geçişi sağlayabilirsin. Fakat benim bildiğim GeForce Now 1080p yayın yapıyor yani tek sıkıntı o 2k monitörde 1080p video izlemek gibi bi geforce now deneyimin olur.

Geri
Yukarı