2K video çekip 1080P yapmak mantıklı mı?

DragonKnight21

Femtopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar, YouTube'a video yüklüyorum.

İnsanlar görüntü kalitelesi için 1080p videoyu 2K yapıp öyle atıyorlarmış. Ben 2K çekiyorum direkt 2K yüklemek mi mantıklıdır yoksa 1080 çekip 2K yüklemek mi mantıklıdır?

Sanırım o insanlarda 2K çekip 2K olarak yüklemeyi bilmiyorlar değil ama mantıkları nedir? 1080p çekip 2K olarak renderlayıp yükleyince boyutları mı küçülüyor dosyaların? Yoksa çözünürlük daha mı iyi oluyor?

Değerli arkadaşlar, YouTube'a video yüklüyorum.

İnsanlar görüntü kalitelesi için 1080p videoyu 2K yapıp öyle atıyorlarmış. Ben 2K çekiyorum direkt 2K yüklemek mi mantıklıdır yoksa 1080 çekip 2K yüklemek mi mantıklıdır?

Sanırım o insanlarda 2K çekip 2K olarak yüklemeyi bilmiyorlar değil ama mantıkları nedir? 1080p çekip 2K olarak renderlayıp yükleyince boyutları mı küçülüyor dosyaların? Yoksa çözünürlük daha mı iyi oluyor?

2 K monitörü olmayanlar önce 1080p çekip sonra 2K ya renderliyorlar. Sende zaten 2K monitör varsa neden renderliyorsun ki? Ham olarak atarsın orijinal olarak boyutlardada değişiklikler olabiliyor.

YouTube'ye direkt 1080p veya direkt 4K video yüklemek çok daha mantıklı. Ara çözünürlükler pek mantıklı olmuyor çünkü çok kullanılan çözünürlükler değiller.

Düzeltme: Ara çözünürlükler demişim, 4K'ya kadar tüm çözünürlükler kullanılıyor fakat 1440p çok kullanılmıyor onu demek istemiştim.

Geri
Yukarı