2TB Seagate Barracuda 7200 RPM vs. 4 TB Seagate skyhawk 5900 RPM

Bütçe
700 - 750

Efe Mert Kayaa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistemimde 256 GB Toshiba M.2 SSD kullanmaktayım ve ek olarak 1.5 TB alanım var. Bunlar 1 TB ve 500 GB olarak 2 ayrı disk halinde. Ben bu 500 GB'lık disk yerine (kendisi zaten eski) yeni bir hard disk almak istiyorum ve diğer 1 TB'lık diskimi de ıvır zıvır dosyalarımı vs saklamak için kullanacağım. Sistem ve önemli uygulamaları ise zaten M.2 SSD'me kuruyorum. Tercihen 2 TB'dan yüksek bir disk almak istiyorum fakat 7200 RPM ve 256 cache değerine sahip kaliteli bir HDD maalesef bulamadım 700 TL'ye kadar olan. Acaba 64 cache 5900 RPM bir disk alsam beni çok üzer mi? Sadece oyunlarımı vs yüklemeyi düşünüyorum o diske. Belki SSD de yer problemi yaşamamak adına da 1-2 programı HDD'ye kurmak zorunda kalabilirim. Kafamı kurcalayan da bu. Sizce 2 TB Barracuda 7200 RPM diski alıp geçeyim mi yoksa daha yüksek kapasiteli bir disk alsam 5400 ve 5900 RPM beni üzer mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. Bu arada 3D modelleme, 2B animasyon, Adobe After Effects vb. ağır probramlar kullanıyorum. SSD 256 GB olduğu için bazılarını HDD'ye kurmam gerekebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı