3. ekran bağlamak için sisteme iki ekran kartı takılır mı?

Koneko Toujou

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.
3. ekranı bağlayabilmek için 2. ekran kartını bağlamak gibi bir düşünce var aklımda. Şöyle bir aparat ile bağlayabileceğimi gördüm. Dik bağlamak istediğimde kasa da buna el verişli. Sizce böyle bir şey yapmak mantıklı mı? Mantıklı ise hangi ekran kartını tercih etmeliyim? Normal ekran kartını kullanırken oyunlarda aldığım FPS de düşüş olur mu?
Not: Oyun için bağladığım bu yeni ekran kartını kullanmayacağım sadece görüntü verecek.
Ana ekran kartı: RX 6400.
İşlemci: R5 5600.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılabilir, performans konusunda ana ekran kartını kullanmayacağı için düşüş yaşamazsın. Ama PSU yeterli olur mu orasını siz belirleyeceksiniz.

Takılabilir, performans konusunda ana ekran kartını kullanmayacağı için düşüş yaşamazsın. Ama PSU yeterli olur mu orasını siz belirleyeceksiniz.

600W PSU var. Zaten RX 6400 ve R5 5600 çok bir güç çekmiyor. 2. ekran kartını da sadece PCI-e slotundan enerji çeken dandik bir şey alacağım. Sizce bunu yapmak mantıklı mı?

Ayrıyeten CPU 2. ekran kartını işlemekle de güç harcayacağı için kullanımda bir artış olur mu ya da işlemci performansı düşer mi?

600W PSU var. Zaten RX 6400 ve R5 5600 çok bir güç çekmiyor. 2. ekran kartını da sadece PCI-e slotundan enerji çeken dandik bir şey alacağım. Sizce bunu yapmak mantıklı mı?
Ben bu kadar uğraşa girmezdim açıkçası direkt 3.sokete takardım, ama 6400'de performans düşürür mü bilemiyorum. Önce bir dene performans kaybetmezsen o şekilde kullan.

Ben bu kadar uğraşa girmezdim açıkçası direkt 3.sokete takardım, ama 6400'de performans düşürür mü bilemiyorum. Önce bir dene performans kaybetmezsen o şekilde kullan.

Kartta 3. soket olsa çevirici ile takacağım. Elimde Sapphire'in Pulse modeli var. 1 adet HDMI ve 1 adet DisplayPort çıkışı var sadece. Onlar da dolu.

Tamamdır hocam. Ekran kartı olarak bir öneriniz var mı en ucuzundan AMD ne takabilirim? Aynı driverdan yönetmek istiyorum.

Aynı arayüzden kontrol edeceksen güncel bir AMD kart olması gerekiyor, sadece görüntü için o kadar para harcamaya gerek yok açıkçası.

Geri
Yukarı