3 kameralı sistemde yayına girerken tek kamera donuyor

Hurma Adam

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16x2 ddr 3200 mhz ram
Ekran kartı
Galax rtx 3060 12 gb 1click oc
Anakart
msi pro b550m-p gen3
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, vMix üzerinden canlı yayın yapıyorum. Avmatrix VC42 model capture card kullanıyorum 3 kamera bağlı bunun yanında 3 monitöre ve 1 adet splitter ile yansıtılmış televizyona görüntü aktarıyorum. Sorun şu, bazen gerek yayın sırasında gerek ise yayına girmeden önce ara ara kameralardan 1 tanesi donuyor veyahut monitörlerden 1 tanesi gidip geliyor. Monitör git geli sırasında kamerada da değişik hareketler oluyor bazen kopuyor vs ama bunu yaparak geri geliyor. Bazen ise yayın sırasında 1 kamera donuyor ve öylece kalıyor. Sebebini tam analayamadım ama 2 farklı varsayımım var öncelikle onları paylaşayım. Sistemdeki anakartta sadece 1 adet PCI Xpress X16 yuvası ve 2 adet X1 yuvası var ve capture card X4 ben X1 yuvasını X16 çevirici aracılığı ile capture cartı bağladım, kameralardan 1080p 60FPS yuy2 formatta görüntü almaktayım ilk tahminim X1 yuvasının bant genişliğinin yetersiz geliyor oluşu. İkinci varsayımım ise sistemdeki PSU'ya 500W ya da 600W tam emin değilim PSU yetersiz kalıyor olabilir. Buradaki cevaplara göre ya anakartı ya PSU'yu ya da ikisini birden yükselteceğim.

Sistem:
Ryzen 5 5600.
16x2 DDR 3200 MHz RAM.
Galax RTX 3060 12 GB 1Click OC.
Dark Aqua Force W240 sıvı soğutma.
MSI Pro B550M-P gen3.

1 adet HDD.
1 adet M.2 SSD.
4 adet fan.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri