30.000 TL sistem önerisi

Hocam 240Hz Valorant Apex gibi FPS oyunlarında simdiye kadar atılan birçok sistemde rahatça alabilirsiniz fakat God of War RDR2 gibi oyunlarda şu an en üst düzey bilgisayarlar bile 240FPS almakta zorlanıyor ki bu tarz oyunlarda 90FPS üzeri bir lütufdur bana soracak olursanız ayrıca ömürle ne alakası var Hz denilen şeyin onu henüz anlamış degılım.

Hocam 240Hz çok iyi 0.5 ms çok iyi fakat panel olarak VA degıl de IPS almanız daha iyi sahsen renkler konusunda, yansıma, ghosting tarzı monitör problemlerinde sorun yasamazsınız bir de siz genelde ne tarz oyunlar oynuyorsunuz bilmiyorum ama arada GTA RDR2 God of War tarzı oyunlar oynayacagınızı da varsayarak size 27" öneririm ne fazla ne de az olur.

Marka takıntınız var mı bilmiyorum ama https://www.sinerji.gen.tr/gameboos...ort-g-sync-ss-nano-ips-gaming-monitor-p-47826 bu fiyat bandında alınabilecek en iyilerindendir.

Hocam ağırlıklı olarak rekabet gerektiren League of Legends CS:GO Valorant Fortnite tarzı oynuyorum Rocket League falan ama yeni PC alnca haliyle GTA 5 RDR 2 Assassin's Creed oyunları da oynayacagım ama tabii ki gene de rekabet gerektiren oyunlar ağırlıklı olacak o yüzden 240 Hz daha iyi olur gibi.

Hocam ağırlıklı olarak rekabet gerektiren League of Legends CS:GO Valorant Fortnite tarzı oynuyorum Rocket League falan ama yeni PC alnca haliyle GTA 5 RDR 2 Assassin's Creed oyunları da oynayacagım ama tabii ki gene de rekabet gerektiren oyunlar ağırlıklı olacak o yüzden 240 Hz daha iyi olur gibi.
Bu iki modeli öneririm o zaman 25 inç olanın piksel aralığı,yoğunluğu daha iyi ve güç tüketimi daha az. 27 inç olanın ekranı daha büyük ama 27 inç monitörlerde yakından bakınca piksel sayma olayı mı ne vardı tam olarak bilgim yok onu bilen birisine sorarsanız daha iyi olur. Onun dışında bu fiyat aralığında daha güzel bir monitör bilmiyorum.

Bu iki modeli öneririm o zaman 25 inç olanın piksel aralığı, yoğunluğu daha iyi ve güç tüketimi daha az. 27 inç olanın ekranı daha büyük ama 27 inç monitörlerde yakından bakınca piksel sayma olayı mı ne vardı tam olarak bilgim yok onu bilen birisine sorarsanız daha iyi olur. Onun dışında bu fiyat aralığında daha güzel bir monitör bilmiyorum.

Hocam bilgim yokta bu CS LoL gibi oyunlarda monitör çok önemli Hz değeride diğer olan 1ms 0.5 ms ne kadar fak ediyor biliyormusnuz? DC'den konuşma ihtimalimiz var mı sizle.

Hocam bilgim yokta bu CS LoL gibi oyunlarda monitör çok önemli Hz değeride diğer olan 1ms 0.5 ms ne kadar fak ediyor biliyormusnuz? DC'den konuşma ihtimalimiz var mı sizle.
Dc'den konuşamayız çünkü üniversite derslerine çalışıyorum çok zamanım olmuyor 5 dklık aralarda dönüş yapıyorum genelde. Hiç spesifik olarak bakmadım ama 1 ile 0.5 arasında çok fark olacağını düşünmüyorum ki oyunları oynarken yüksek elo değilseniz ya da bir amaç için(e spor,turnuva vs.) oynamıyorsanız çok da önemli değil zaten elonuz düşükse erken peek almanın da önemi kalmıyor çünkü vuramıyorlar.İngilizce ve almancanız iyiyse yabancı kaynaklarda daha fazla bilgi oluyor. Zamanım olsa incelerdim de zamanım olana kadar siz bilgisayarı almış olacaksınız.

DC'den konuşamayız çünkü üniversite derslerine çalışıyorum çok zamanım olmuyor 5 dakikalık aralarda dönüş yapıyorum genelde. Hiç spesifik olarak bakmadım ama 1 ile 0.5 arasında çok fark olacağını düşünmüyorum ki oyunları oynarken yüksek elo değilseniz ya da bir amaç için(e-spor, turnuva vs.) Oynamıyorsanız çok da önemli değil zaten elonuz düşükse erken peek almanın da önemi kalmıyor çünkü vuramıyorlar. İngilizce ve almancanız iyiyse yabancı kaynaklarda daha fazla bilgi oluyor. Zamanım olsa incelerdim de zamanım olana kadar siz bilgisayarı almış olacaksınız.

Tavsiye ettiğiniz

Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf 27” 1ms 240Hz Full HD Adaptive Sync IPS Gaming (oyuncu) monitör​

Ü sipariş ettim bende çok iyi bir oyuncu değilim 0.5 olsa ne olur 1 ms olsa ne olur dedim size güvenerek ve marka adına samsunga güvenerek siparişimi oluşturdum teşekkürler.

Tavsiye ettiğiniz

Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf 27” 1ms 240Hz Full HD Adaptive Sync IPS Gaming (oyuncu) monitör​

Ü sipariş ettim bende çok iyi bir oyuncu değilim 0.5 olsa ne olur 1 ms olsa ne olur dedim size güvenerek ve marka adına samsunga güvenerek siparişimi oluşturdum teşekkürler.
Hayırlı olsun bilgisayarı da sipariş ettiniz mi?

Maalesef babam bana 20 bin lira destek çıkacağını fakat bunu Mart'ın 1'inde yapacağını söyledi o yüzden o biraz 3 ay falan gecikecek zam alma ihtimali çok yüksek.
Zam alma ihtimali kesin asgari ücret ve dolar artışı ile de. Belki yeni ekran kartları falan çıkacağı için bu kartlar eski muamelisi görür indirime girer diye umuyorum ama girdiği indirim de artıralacağı fiyata göre az olmamasını umuyorum yine.Neyse hayırlı olsun yine umarım sorun çıkmaz.

Zam alma ihtimali kesin asgari ücret ve dolar artışı ile de. Belki yeni ekran kartları falan çıkacağı için bu kartlar eski muamelisi görür indirime girer diye umuyorum ama girdiği indirim de artıralacağı fiyata göre az olmamasını umuyorum yine. Neyse hayırlı olsun yine umarım sorun çıkmaz.

Ekipman önerilieriniz var mıdır klavye mouse kulaklık mouse pad Max 3-4K bütçe toplam bütün hepsi.

Ekipman önerilieriniz var mıdır klavye mouse kulaklık mouse pad Max 3-4K bütçe toplam bütün hepsi.
Bunun için ayrı konu açarsanız daha iyi olur. Klavye ve mouse pad birazcık tercihe bağlı benim bildiğim bu ikisi f/p olarak iyi mouse'u kendim denemiştim çok güzel hissiyatı vardı. Kulaklık da bu fiyat bandında sanırsam en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı