Çözüldü 7800x3D APU Sistem çoğu oyunda 30 FPS veremiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Baslikta da belirttigim uzere 7800x3D ve 32 GB RAM olan bir sistemim var. Izledigim videolarda cogu oyunda (AAA oyunlarda hatta) +30 FPS degerleri cok rahat alinabilirken ben Ranch Simulator, Satisfactory hatta ve hatta CS2 gibi bir oyunda en dusuk ayarlarda olmama ragmen bu degerleri gorememekteyim. Benim mi islemcimde bir sorun var acaba? Sivi sogutma kullanıyorum.

Çözüm
Hatirladigim kadariyla kendi zaten 1-3-2-4 olarak sirali oldugu icin 3. ve 4. slota taktigimda dual change olarak calisiyor.
RAM'ler yanlış takılı. Asus'ta DIMM sırası A1, A2, B1 ve B2 olmalı. Sizin dual channel kullanımınız için A1-B1 ya da A2-B2 şeklinde RAM'i yerleştirmeniz lazım.
@Akif Hocam bende degerler bu sekilde olmasina ragmen dusuk performans sorunu yasiyorum sebebi ve cozumu nedir bilginiz var mi?
1716332455820.png

1716332464606.png

RAM'leri profillerine geçirdiniz mi?
RAM profilini seçtiğini varsayıp anakart modelini belirtir misin MSI ise ayarlarını gösterebilirim.
RAM ve çözünürlük önemli.
Arkadaslar RAM'lerim bunlar. 32GB takili su an. 4800MHz'de calistiriyorum cunku ne yaparsam yapayim DOCP acip 6400'e cekince goruntu asla gelmiyor. Hatta 4 adet takinca bi sure sonra sistem kapaniyor diye 2 adet takili kullaniyorum o halde bile 6400MHz gectim elle 5000 verince bile acilmiyor. UMA Frame Buffer Size'a 16G verince elle daha iyi gibi oldu ama gene yeteri kadar performans alamiyorum gibi hissediyorum. 5-10FPS falan oynamistir max. Anakart modelim Asus ROG STRIX X670E-A.

Arkadaslar RAM'lerim bunlar. 32GB takili su an. 4800MHz'de calistiriyorum cunku ne yaparsam yapayim DOCP acip 6400'e cekince goruntu asla gelmiyor. Hatta 4 adet takinca bi sure sonra sistem kapaniyor diye 2 adet takili kullaniyorum o halde bile 6400MHz gectim elle 5000 verince bile acilmiyor. UMA Frame Buffer Size'a 16G verince elle daha iyi gibi oldu ama gene yeteri kadar performans alamiyorum gibi hissediyorum. 5-10FPS falan oynamistir max. Anakart modelim Asus ROG STRIX X670E-A.
Hangi ram slotlarına takıyorsunuz? 1,2,3,4 olarak yazabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı