30-35 bin TL CPU agirlikli sistem onerisi

Bütçe
35.000

EfeBora46

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 30k 35k arasi islemci agirlikli bir PC toplamak istiyorum. Ekran karti düz 3050 bile olur. Benim icin onemli olan islemci.

Az daha çıkar mı ?

Kaç etti aşıyor mu bütçeyi işlemcisi yüksek ekran kartı düşük olunca böyle bir sistemde olabilir lakin çok sağlıklı değil render için mi kullanacaksınız?

Son düzenleme:
Az daha çıkar mı?

Kaç etti aşıyor mu bütçeyi işlemcisi yüksek ekran kartı düşük olunca böyle bir sistemde olabilir lakin çok sağlıklı değil render için mi kullanacaksınız?

Yok render degil oynadigim oyun %80 CPU istiyor %20'den bile az GPU cok ihtiyac oldugunda drop yeme kasma yapmasin diye belki %40 kullaniyor bu yuzden islemciye daha cok bütçe ayirirsam daha iyi bir performans alirim diye dusundum.

Peki bir şey daha sormak istiyorum sizce R7 6800X mi yoksa attiginiz R5 7500F mi?
(Pardon yanlış yazdim R7 3800X)
6800x diye bir şey yok 7700x attığım işlemci 7500fden daha iyi 7500f fiyat performanstır ve performansı yerindedir. RTX 4070 ile 4060 arasında çok fark var ilk attığım sisteme yönelin. İşlemciyi ileride değişirsiniz sorun olmaz ekran kartını değişmek zahmetli olucaktır. Oynayacağınız oyun nedir?

6800X diye bir şey yok 7700X attığım işlemci 7500FDEN daha iyi 7500F fiyat performanstır ve performansı yerindedir. RTX 4070 ile 4060 arasında çok fark var ilk attığım sisteme yönelin. İşlemciyi ileride değişirsiniz sorun olmaz ekran kartını değişmek zahmetli olacaktır. Oynayacağınız oyun nedir?

Emülatör PUBG Mobile R7 3800X yazacaktım yanlış oldu.

Emülatör PUBG Mobile R7 3800X yazacaktım yanlış oldu.

PUBG Mobile için mi işlemciyi yüksek istiyorsunuz gerçek PUBG'yi rahat 200FPS'lerde oynarsınız gönül rahatlığı ile GameGaraj'dan attığım PC'yi alabilirsiniz.
Paranız yetmiyor ise bunu da alabilirsiniz.
4070 almak daha mantıklı olacaktır.

Az daha çıkar mı ?

DDR5 işlemciye ddr4 anakart-ram iyiymiş :D

Yeni konular

Geri
Yukarı