30-35 bin TL'ye yazılım için laptop önerisi

Bütçe
30-35 bin TL

Cinoment

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi yazılım okuyor da, şu an hazırlıkta. Bu fiyat bandında bulduğum 3 cihaz var. Hangisi alınmalı veya daha mantıklı bir cihaz öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster ve casper uzak dur yeter

Acer güzel lakin Linux freedos olursa sizin için daha iyi olur

Nitro 5'in 12500H'lı aynı kasalı versiyonunu kullanıyorum.
İntel işlemci eğer mobillik isteniyorsa alınmamalı. Batarya ömrü az oluyor ki Nitro 5'in bataryası büyük değil. Her şeyi kısınca 5-6 saat anca gidiyor ki yüke girerse bu düşecektir.
Nitro 16 AMD işlemci ve 90WH bataryaya sahip olduğu için işlemci ve GPU gücünden feragat edilerek tercih edilebilir.
i7 12600H da çok güçlü bir işlemci bu arada, ayrıca şunu da belirteyim Nitro 16'lar sıvı metal ile geldiği için 10-20 derece fark oynar Nitro 5 ile. Daha serin çalışır. İkisinin de paneli sınıfının en iyisi, 165HZ Nitro paneller cillop gibi. Tercih sizin, normal gündelik kullanımda her şeyi kısarsa 5 saat ekran süresi verir. Arkadaşınız batarya ömrü istiyorsa performansdan feragat edip Nitro 16 düşünebilir, ya da biraz daha ekleyip 4060'lı Nitro 16'lara bakabilir.

Monster ve Casper uzak dur yeter.

Acer güzel lakin Linux FreeDOS olursa sizin için daha iyi olur.

Sanırım orada Linux yazması yanlış yorumlarda FreeDOS geldi yazanlar var lakin zaten Windows yüklenir daha mantıklı kurulumunu da yaparlar bir şekilde.

Nitro 5'in 12500H'lı aynı kasalı versiyonunu kullanıyorum.
Intel işlemci eğer mobillik isteniyorsa alınmamalı. Batarya ömrü az oluyor ki Nitro 5'in bataryası büyük değil. Her şeyi kısınca 5-6 saat anca gidiyor ki yüke girerse bu düşecektir.
Nitro 16 AMD işlemci ve 90wh bataryaya sahip olduğu için işlemci ve GPU gücünden feragat edilerek tercih edilebilir.
i7 12600h da çok güçlü bir işlemci bu arada, ayrıca şunu da belirteyim Nitro 16'lar sıvı metal ile geldiği için 10-20 derece fark oynar Nitro 5 ile. Daha serin çalışır. İkisinin de paneli sınıfının en iyisi, 165Hz Nitro paneller cillop gibi. Tercih sizin, normal gündelik kullanımda her şeyi kısarsa 5 saat ekran süresi verir. Arkadaşınız batarya ömrü istiyorsa performansdan feragat edip Nitro 16 düşünebilir, ya da biraz daha ekleyip 4060'lı Nitro 16'lara bakabilir.

Yani bu dediğim Nitro 32 GB RAM olması falan iyi bu fiyata diğer Nitro'lara göre mantıklı gördüm bende de Acer Predator var bunu önerirdim de fiyatı çıktı işte ondan Nitro'yu önerdim arkadaşıma.

Yani bu dediğim Nitro 32 GB RAM olması falan iyi bu fiyata diğer Nitro'lara göre mantıklı gördüm bende de Acer Predator var bunu önerirdim de fiyatı çıktı işte ondan Nitro'yu önerdim arkadaşıma.
RAM'e takılmayın, işlemcisi pek güçlü değil onu da bilmiş olun.

RAM'e takılmayın, işlemcisi pek güçlü değil onu da bilmiş olun.

12650H yazıyor benim aldığım cihazdaki 12700H olması lazım bu ikisi arasında işlemcinin az bir şey kırpıldığını söyleyen birisi vardı güçlü kastınız minimum nasıl işlemci AMD türünden mi yoksa i9 dahilinde falan mı?

12650H yazıyor benim aldığım cihazdaki 12700H olması lazım bu ikisi arasında işlemcinin az bir şey kırpıldığını söyleyen birisi vardı güçlü kastınız minimum nasıl işlemci AMD türünden mi yoksa i9 dahilinde falan mı?

İ9 kadar elbetteki değil, fakat aynı bütçedeki Nitro 16'ya göre daha güçlü.

12650H ve 12700H arasında çoklu çekirdek farkı var.

Hacı bazı nesiller de çok değişiyor. 11-12-13 arasında baya fark var 12 ler zaten problemli. Amd pil Vb... Konuda daha iyi arkadaşın alabileceği şuan o paraya en mantıklı Omen ile Nitro 16 ki nitro 16 nin bir sürü avantajı var.

Yada nitro 15 13.nesil alabilir (ama almışken 16 almak daha mantıklı yinede arada fazlasıyla fiyat farkı var)

Attığın yer üç bilgisiyar bir birinden saçma diyebilirim her ucu İşlemci bakımından eski nitro 5 lerde bazı problemler vardı nitro 15 ve 16 da gitti

Casper - Monster = Sadece Marka diyebiliriz çünkü daha adam akıllı anakarta gelmiyorlar ddr5 geçmeliyiz yeni nesildeyiz unutmayalım...

Son tavsiye çok fazla hareket eden birisiyse ağır cihaz sevmiyorsa (bende sevmem) yada bir kız ise bunlardan uzak dursun nitro 16 fazlasıyla ağır. Ya Nitro 14/15 alsın (14 gelirse piyasaya kaçmaz efsane özellikler ve aşırı hafif) yada Msi Bravo alabilir (sırf hafif diye oneriyorum)

Nitro 16 lar 2.70kg + şarj aleti falan 3kg olur heralde msi bravo yanlış bilmiyorsam 1.80kg falan (yanlış hatırlamıyorsam) nitro 15 ler de 2kg yada 2.30kg olacaktı

Nitro 16 (yanlış hatırlamıyorsam özellikleri)
  • Daha uzun süren batarya
  • daha iyi ses
  • kaliteli ve hızlı ekran (%100srgb165hz 3ms)
  • Sıvı metal (pahalı laptoplarda bile yok)
  • 4 bölge rgb
  • DDR5 ve Gen 4 NVMe
  • tasarımı bence güzel
  • AMD nin son nesil işlemcisi
  • 144w ekran kartı (yanlış hatırlamıyorsam)
- AĞIR OLMASI (2.70KG)

Son düzenleme:
Hacı bazı nesiller de çok değişiyor. 11-12-13 arasında bayağı fark var 12'ler zaten problemli. AMD pil vb... Konuda daha iyi arkadaşın alabileceği şu an o paraya en mantıklı Omen ile Nitro 16 ki Nitro 16'nin bir sürü avantajı var.

Ya da Nitro 15 13.nesil alabilir (ama almışken 16 almak daha mantıklı yine de arada fazlasıyla fiyat farkı var)

Attığın yer üç bilgisayar bir birinden saçma diyebilirim her ucu işlemci bakımından eski Nitro 5'lerde bazı problemler vardı Nitro 15 ve 16 da gitti.

Casper - Monster = sadece marka diyebiliriz çünkü daha adamakıllı anakarta gelmiyorlar DDR5 geçmeliyiz yeni nesildeyiz unutmayalım...

Son tavsiye çok fazla hareket eden birisiyse ağır cihaz sevmiyorsa (bende sevmem) ya da bir kız ise bunlardan uzak dursun Nitro 16 fazlasıyla ağır. Ya Nitro 14/15 alsın (14 gelirse piyasaya kaçmaz efsane özellikler ve aşırı hafif) ya da MSI Bravo alabilir (sırf hafif diye oneriyorum)

Nitro 16'lar 2.70kg + şarj aleti falan 3kg olur herhalde MSI Bravo yanlış bilmiyorsam 1.80kg falan (yanlış hatırlamıyorsam) Nitro 15'ler de 2kg ya da 2.30kg olacaktı.

Nitro 16 (yanlış hatırlamıyorsam özellikleri)
  • Daha uzun süren batarya.
  • Daha iyi ses.
  • Kaliteli ve hızlı ekran (%100sRGB165Hz 3ms)
  • Sıvı metal (pahalı laptoplarda bile yok)
  • 4 bölge RGB.
  • DDR5 ve gen 4 NVMe.
  • Tasarımı bence güzel.
  • AMD'nin son nesil işlemcisi.
  • 144W ekran kartı (yanlış hatırlamıyorsam)
- Ağır olması (2.70kg)

Ya aslında hafif deyince direkt Mac almak mantıklı da şimdi yazılım mühendisliği için falanda bazı uygulamalar yokmuş Mac'te ve ekran kartı falanda iyi olması gerekiyor diyenler var ağırlık konusuna gelirsek bende o dertten muzdaribim sıkıntı bir konu ağırlık.

Ya aslında hafif deyince direkt Mac almak mantıklı da şimdi yazılım mühendisliği için falanda bazı uygulamalar yokmuş Mac'te ve ekran kartı falanda iyi olması gerekiyor diyenler var ağırlık konusuna gelirsek bende o dertten muzdaribim sıkıntı bir konu ağırlık.

Bu iki cihazda hafif diyorlar özellik olarak biraz düşülüp alınabilir gibi ne düşünüyorsun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı