30 bin TL monitor dahil sistem önerisi

AliTuranKyr

Hectopat
30 bin civarı bir bütçem var. Monitör 120 Hz'den aşağı olmasa yeter önemli olan renk paleti ve 2K desteklemesi.

Bu sistem bana biraz uygun geldi. Nedenini merak ettim ucuz olmasının. Sadece anakartı B550 olarak değiştirdim 23.600'e denk geliyor.
23.600 TL sistem
Başka sistem öneriniz varsa seçeneğim olması iyi olur.

30 bin civarı bir bütçem var. Monitör 120 Hz'den aşağı olmasa yeter önemli olan renk paleti ve 2K desteklemesi.

Bu sistem bana biraz uygun geldi. Nedenini merak ettim ucuz olmasının. Sadece anakartı B550 olarak değiştirdim 23.600'e denk geliyor.
23.600 TL sistem
Başka sistem öneriniz varsa seçeneğim olması iyi olur.

Güzel kasa fiyatı da iyi ama işlemciyi de 5600 yapman lazım.

Herhalde işlemciyi de 5600 yapıp bu monitörü de alabilirsin.

Güzel kasa fiyatı da iyi ama işlemciyi de 5600 yapman lazım.

Herhalde işlemciyi de 5600 yapıp bu monitörü de alabilirsin.

Monitör ve işlemci tavsiyesi için teşekkürler, peki anakart a serisi olarak kalmalı mı yoksa B550 yapayım mı? 650W PSU yeterli gelir mi ve ek soğutmaya ihtiyaç duyar mıyım?

Monitör ve işlemci tavsiyesi için teşekkürler, peki anakart a serisi olarak kalmalı mı yoksa B550 yapayım mı? 650W PSU yeterli gelir mi ve ek soğutmaya ihtiyaç duyar mıyım?

B550 yap o ve işlemci dahil 25 civarı bir şey oluyordur tahminimce.

PSU yeterli olur sıkıntı yaşatmaz , bir kule tipi soğutucu alman gerekebilir 5600 için stok fanda sıkıntı yaşayan bir işlemci.

Attığım monitör 1440p desteklemiyor sanırım onu yazdığını görmemişim. Sistemin 1080p oyun için bir sistem olunca 1080p monitör önerdim.

Geri
Yukarı