30 bin TL telefon önerisi

Demyan Lukic

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci / Teknoloji Tutkunu
Kıymetli dostlar iyi geceler. iPhone 11, 12, 13, 14, 15, ve düz, Pro, Pro Max bu telefonlara uzun uzun baktım. Şimdi şöyle bir sorun var, en aşağıdan yani düz iPhone 11 64 GB hafızalı telefondan başlayınca 5K 6k yüksele yüksele bir bakıyoruz ki 80kya 15 Pro Max almak üzereyiz, bana göre de bu tam bana uymuyor. Gözüme kaçak telefonlar çarptı. (yurt dışından getirilen, IMEI kaydı olmayan cihazlar) 50k 60k 70k civarı bir parayı Apple telefona bağlamak yerine 25kya S23 Ultra alasım var, ama bugüne kadar hiç kayıtsız cihaz kullanmadım ve ayrıntılarına hakim olan arkadaşlara birkaç sorum var.

1) Alınır mı?
2) Alırsam cihazı açtırmadan, içinde parça değişimi yapmadan kullanma şansım var mı?
3) Cihazın içi açılmadan kayıt yapılabiliyorsa, bunu nasıl yaptırabilirim?
4) Telefonu aldık, kaydı yaptık. Güncelleme yapınca sorun yaşar mıyım?
5) %100 Türkçe dil desteği var mıdır?
6) Telefonu en fazla ne kadar kayıtsız kullanabilirim ve kayıt yaptıktan sonra sınırsız kullanabilir miyim?
7) Diyelim ki 2, 3, 4, 5 ve 6 numaralı kriterleri sağlayan bir telefon bulduk. Yanlış bilmiyorsam S23 Ultra'nın 5 6 çeşidi var. Bunların bazısı tek SIM kart yuvalı, bazıları çift. Hangisini almalıyım?
8) Hiç bu toplara girme, 10K-15K civarına şunu alırsan çok memnun kalırsın dediğiniz bir cihaz var mıdır?

Teşekkürler, esenlikler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düz s23 alıp geçin cidden kaçak/imei attırmalı vs. telefonlarla uğraşılmaz, ek olarak s23 -bir iphone kullanıcısı olarak söylüyorum- bir iphone 14 kadar performanslıdır. Eğer tiktok veya youtube içerik üreticisi olmayacaksanız samsung s23 cidden çok başarılı, uzun süre sonra.
Öğrenci indirimi vs oluyordu onlara da bakarak alın kesinlikle. *not*

Küçük ekran sorun değilse Türkiye cihazı S23 al. S23 Ultra IMEI kaydı olmadan 4+4 8 ay kullanabilirsin.

O bütçelere en mantıklı Apple modeli iPhone 13. Yurtdışından almak artık mantıksız kayıt paraları aşırı yüksek.

Küçük ekran sorun değilse Türkiye cihazı S23 al. S23 Ultra IMEI kaydı olmadan 4+4 8 ay kullanabilirsin.
Imei kaydı atarak uzun yıllar kullanmak mümkün müdür?

Hocam düz s23 alıp geçin cidden kaçak/imei attırmalı vs. telefonlarla uğraşılmaz, ek olarak s23 -bir iphone kullanıcısı olarak söylüyorum- bir iphone 14 kadar performanslıdır. Eğer tiktok veya youtube içerik üreticisi olmayacaksanız samsung s23 cidden çok başarılı, uzun süre sonra.
Öğrenci indirimi vs oluyordu onlara da bakarak alın kesinlikle. *not*
30k bir Samsung için çok yüksek.

O bütçelere en mantıklı Apple modeli iPhone 13. Yurtdışından almak artık mantıksız kayıt paraları aşırı yüksek.
Konuyu okuduğunuza emin misiniz?

Server kaydından bahsediyorsan yazılımsal olarak atılıyor o, cihaza donanımsal bir müdahale olmuyor.

Evet ve herhangi bir formatta vs ne olacak o kaydedilen imei'e bilmiyoruz. Yani illegal olduğu için bunun garantisini de veremez öyle kolay kolay, belki sürekli uğraşacaksınız edeceksiniz. Zaten telefon garanti dışı olacak ve pil yenilemen vs gerekse servisine götüremeyeceksin belki de. Satarken zaten değeri çok düşecek. Düz s23 o fiyata inanılmaz performans verdiği için her türlü değer, 3 ay önce 23 bindi şimdi 30. Yılbaşı asgari zammından sonra 35 olur. S23 Ultra aldığınızda kasa ve ekran boyutu+daha iyi pil dışında muazzam bir getiri elde etmeyeceksiniz düz s23'e kıyasla, eğer normal bir kullanıcı iseniz.
iPhone 13 de alınır bu arada ama farkettiyseniz yurtdışında fiyatları düştüğü için TR'ye de yansıdı bu olay ilk defa. Değerini gene daha iyi korur her türlü s23'den ama 6 bin lira farka gerek var mı bilmiyorum.

Güncelleme alır ve dil konusunda sıkıntı olmaz.
Tabii arkadaşın dediği gibi eğer tek seferlik ve ömürlük olacaksa bu işlem, s23u gene düşünülebilir. Sadece yasal olmayan yollarla bunu yapınca cihazın performansına nasıl bir etkisi olacak, akıcı bir kullanım sunacak mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı