300-500 TL'ye MSI 970A-G43 ve R9 280 Tabanlı Sisteme İşlemci Tavsiyesi

Intel sadece daha düşük çekirdekle daha iyi bir performans ortaya çıkarıyor, AMD ise daha fazla çekirdek ekleyerek performansı kurtarmaya çalışıyor. İkisi arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum, sadece AMD biraz daha fazla ısınıyor. AM3+ ayrıca eski bir soket mi ? :D . FM3+ APU için AMD'nin soketi, AM3+ ise sadece işlem performansı için olan soketi. Eski modeller bunların düşüğü. Örn. AM2+ FM2+ . Gönül rahatlığıyla AMD alınabilir aslında, neden sürekli yerden yere vuruyorsunuz bu işlemcileri ? Neyse, FX 8350 öneririm işlemci olarak. 125 W cidden büyük bir rakam haklısınız, çok güç tüketiyor olabilir, fakat i3 biraz :D Abartmayın cidden.

Tamam bende İntel her zaman daha iyi diyorum ama i3 4160' ın dengi Fx-6300' dür. Arkadaş Amd tercih etmiş onun için ben Amd önerdim, ama alıyorsa en kötü i5 alsın.

Zaten önerdiğim sitemin altına not düştüm.
190 TL eklerseniz İ5 4460 koyarsınız tadından yenmez:)

Şu anda amd fx 6300 kullanıyorum performans olarak çoğu testte ve oyunda çok iyi performans veriyor.Isınma problemini 60 tl lik bir soğutucu ile gayet güzel kullanıyorum.Şahsen ben tavsiye ederim

Arkadaşlar burada AMD' yi kötülemiyorum.
Yazdıklarımı iyi okumamışsınız.
1- İlk yazımda şahsi görüşüm olarak belirttiğim ve illa AMD toplamak isterseniz önerimi zaten yaptım.
2- İ3 4160 ve 8320 performansında çekirdek başına düşen görevlerde İ3 performanslıdır diye belirttim.
3- Bütçenin biraz arttırılıp İ5 4460 alınması daha mantıklı olacağını da belirttim.
O zaman FX 8320,8350 ve 6300'dan kat kat daha performanslı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı