3000 TL bilgisayar önerisi

Bütçe
3000

BaChkj

Centipat
Arkadaslar 3000 3.200 lira bandinda sadece kasa olarak bir bilgisayar toplamip bu bilgisayarla yayin da acilip oyunda oynanabilir mi? Ben bilgisayar ve bilesenlerinden bayağı bir uzagim. Uzun zamandir konsol kullaniyorum ancak multiplayer kisminda konsolda kıtlık var. Bir sistem buldum. Bu sistem nasildir yukseltme alcaltma degistirme yapmam gereken yer var midir? Bir fikir verebilirseniz sevinirim. Bir de bu parcalari nereden nasil toplayabilirim bilgi verir misiniz? Kendim monte kesinlikle edemem. Dedigim gibi uzaktan yakindan alakam yok. Kurulu hazir gelecek bana oyle ancs. Ya da mudaili sistem oneriniz varsa.
20200121_173820.png

Arkadaslar 3000 3.200 lira bandinda sadece kasa olarak bir bilgisayar toplamip bu bilgisayarla yayin da acilip oyunda oynanabilir mi? Ben bilgisayar ve bilesenlerinden bayağı bir uzagim. Uzun zamandir konsol kullaniyorum ancak multiplayer kisminda konsolda kıtlık var. Bir sistem buldum. Bu sistem nasildir yukseltme alcaltma degistirme yapmam gereken yer var midir? Bir fikir verebilirseniz sevinirim. Bir de bu parcalari nereden nasil toplayabilirim bilgi verir misiniz? Kendim monte kesinlikle edemem. Dedigim gibi uzaktan yakindan alakam yok. Kurulu hazir gelecek bana oyle ancs. Ya da mudaili sistem oneriniz varsa. Eki Görüntüle 489688
O sistemin stokları tükendi.

B450m S2H 390-400 TL
R5 1600 B2 12nm 620 TL
8 GB RAM 220 TL
480 GB SSD 350 TL
Ekran kartı indirimde 1200 TL olmuş kaçırma derim.

B450m S2H 390-400 TL
R5 1600 B2 12nm 620 TL
8 GB RAM 220 TL
480 GB SSD 350 TL
Ekran kartı indirimde 1200 TL olmuş kaçırma derim.
Peki bu sistemle hem pubg lol csgo rainboe six siege v.s oynayip hem yayin yapsam sorun cikar mi ?
SSD'yi 480 GB yapıp satın alabilirsin.
Tesekkurler ayni soruyu size de yoneltiyorum :)
3000 tl'ye bu saydıklarınız hepsini yapıyorsa helal olsun o bilgisayara.
Butce bu kardesim yada ps4 u saticam ustune 2.5 daha koyup oyle bir sistem alicam. Ancak gel gorki satmak kolay olmuyor ps4u aylardir ugrasiyorum

Peki bu sistemle hem pubg lol csgo rainboe six siege v.s oynayip hem yayin yapsam sorun cikar mi ?

Tesekkurler ayni soruyu size de yoneltiyorum :)

Butce bu kardesim yada ps4 u saticam ustune 2.5 daha koyup oyle bir sistem alicam. Ancak gel gorki satmak kolay olmuyor ps4u aylardir ugrasiyorum
Hayır rahatlıkla oynayabilirsiniz sorun çıkartmaz.

Cok tesekkurler kardesim :) emin olmak icin son kez soruyorum. Yayin yaparken de sorun olmaz değil mi
Dostum James Donkey SSD kullanmanı tavsiye etmem kasa ise belirsiz çin den marka bastıran bir firma güvenilir parçalara yönelmeni tercih ederim yukarda ki arkadaş @Joseph37 mantıklı bir sistem toplamış.
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm
Ana kart: Gigabyte B450M S2H
Ekran Kartı: Inno3D GeForce GTX1650 Super Twin x2 OC
Ram: Corsair Corsair Vengeance 8 GB
SSD : Samsung EVO 250 GB (SSD isteğe bağlı)
Kasa + PSU: Corsair Carbide Series Spec-Delta 550W 80+
Bu sistemi tek tek siteler den en uygunu bulup seçebilirsin link vermek istemedim o yüzden. Şimdiden hayırlı olsun hocam bu ara da ileri de upgrade yapmak istersen ana kart buna müsade veriyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı