3000 TL Intel i5 6500 GTX 960 4G Sistem Tavsiyesi

Öncelikle gidip aşırı güçlü ekran kartına i5 işlemci takılmaz kardeş. Milletin oyunlarda işlemci önemsiz demesine şaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İeriye dönük alsana o parayı kısa vade sistemi mi vercen ? Ben 3000 TL'ye i7 oyun PC topladım.

@ASPAL İleriye dönüklükte önce RX 480 yetersiz kalacaktır. Ondan sonra i5 6500 yetersiz kalacaktır. i7 6700 ise çizim ya da render yapılmıyorsa oyunlar için gerekli değil.

O ekran kartıyla sen hangi oyunu oynicaksın ki ? O kart bence en ağır oyun için bile çok fazla. Ekran kartının fazlalığı işime yaramaz bu yüzden işlemciyi güçlendiririm ya da monitörümü max performans alırım. Yine de zevk senin ama pişman olursun.

i5 6500 şu an için en iyi fiyat performans işlemcisi diyebilirim. i7 üst iş istasyonlarında kullanılmak için idealdir. Bir oyuncu olarak i5 6500 tercih ederim şahsen.
İş istasyonları için x serisi var zaten hemşerim. İ5 para vermem ayrıca kimden aldıyasanız bu bilgileri yanlış.

Şu an RX480 fiyat-performans olarak en iyi ekran kartı. Sen de söyliyosun en ağır oyunları bile çalıştırıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı