3000 TL M.2 SSD önerisi

Bütçe
3000
Samsung 980 3.0 destekliyormuş zaten.

Ne alacağıma karar veremedim.

Evet destekliyor ancak dediğim gibi dram yok. Bu fiyata biraz daha koyup dram olan bir SSD almanızı tavsiye ederim. Ya da 4.0 destekleyen SSD alıp ileride anakartınızı değiştirirsiniz. Geleceğe dönük bir yatırım olmuş olur.

KC3000 şu anki anakartınızda 3500-4000 mb/s hızlarla kullanırsınız. Daha sonra da anakartınızı değiştirirsiniz. Tam randıman alırsınız. Ya da Samsung 970 EVO Plus modeline de bakabilirsiniz. O da 3.0 destekliyor.

Evet destekliyor ancak dediğim gibi dram yok. Bu fiyata biraz daha koyup dram olan bir SSD almanızı tavsiye ederim. Ya da 4.0 destekleyen SSD alıp ileride anakartınızı değiştirirsiniz. Geleceğe dönük bir yatırım olmuş olur.

KC3000 şu anki anakartınızda 3500-4000 mb/s hızlarla kullanırsınız. Daha sonra da anakartınızı değiştirirsiniz. Tam randıman alırsınız. Ya da Samsung 970 EVO Plus modeline de bakabilirsiniz. O da 3.0 destekliyor.

Dram o kadar önemli mi ki bilmiyorumda.

Dram o kadar önemli mi ki bilmiyorumda.

KC3000 Samsung 980 EVO'dan daha pahalı bu arada.

Son düzenleme:
Samsung 980+2TB HDD yapmayayım o zaman direk Samsung 970 EVO Plus alayım dvram var ise.

Son düzenleme:
Oyun için HDD aliyorsaniz boşuna alıyorsunuz çoğu yeni çıkan oyun kaplamalar yüzünden HDD önermiyor SSD alın geçin.

Bence kaliteli bi 2 TB m2 alıp, 500 gb C klasörü, 1.5 TB'de D klasörü ayırarak rahatça kullanabilirsiniz.

Oyun için HDD aliyorsaniz boşuna alıyorsunuz çoğu yeni çıkan oyun kaplamalar yüzünden HDD önermiyor SSD alın geçin.

Samsung 970 EVO Plus almak istiyorum nasıldır?

Bence kaliteli bir 2 TB M.2 alıp, 500 GB C klasörü, 1.5 TB'de D klasörü ayırarak rahatça kullanabilirsiniz.

3 bin TL bütçem var o fiyata 2TB SSD var ise önerebilir misiniz?

Aklımdaki şu an Samsung 970 EVO Plus 1 1TB.

Aklımdaki şu an Samsung 970 EVO Plus 1 1TB.

2 TB olarak bu ikisini bulabildim.
Bu ikisi nasıldır hiçbir fikrim yok.

Eğer 3 bin TL bütçeyi 200 TL aşabilirseniz, https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...4g-m-2-pci-express-4-0-fiyati,1639319475.html
bu ikisini alıp birinin 500 gb sistem, geri kalan toplam 1.5 TB oyun yapabilirsiniz gene. Lakin 2 TB SSD'nin hızı yüksek olamaz bu fiyatlarda. O yüzden ayrı ayrı almak daha mantıklı.

Eğer 3 bin TL bütçeyi 200 TL aşabilirseniz, Kingston 1 TB KC3000 SKC3000S/1024G M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu ikisini alıp birinin 500 GB sistem, geri kalan toplam 1.5 TB oyun yapabilirsiniz gene. Lakin 2 TB SSD'nin hızı yüksek olamaz bu fiyatlarda. O yüzden ayrı ayrı almak daha mantıklı.

Kioxia markası nasıldır güvenilir midir?

Kioxia markası nasıldır güvenilir midir?
Bildiğim kadarıyla çok önerilen bir model. KC3000, 980 Pro vs. gibi kaliteli modeller gibi DRAM mevcut değil fakat oyun depolamak için yeterli ve alınır diye biliyorum. Biraz araştırmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı