3000 TL Monitörlü PC Toplama

EreNNJb

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba;

Arkadaşlar bana bir bilgisayar lazım ve parçalarından hiç anlamadığım için doğruca buraya geldim.

Kısaca aradığım özellikleri yazayım. Öncelikle oyun için toplanmayacak sistem ama arada oyunda oynarım yani dengeli bir sistem olmalı. Bir diğer konuda toplayacağımız sistem geliştirilebilir olmalı yani 2 sene sonra elime para geçti kasa ve anakart sabit kalsa bile ben üstüne ekran kartı, RAM gibi parçalar ekleyebilmek isterim. Dediğim gibi hiç anlamam bu işlerden bu yüzden biraz araştırdım. Kasa ve anakart tipini öğrendim sanırım en uygun boyut ATX. Hızlı olmalı PC çünkü bol bol program çalıştıracağım. Ayrıca baya bir video, dosya türü şey olacak PC'de yani kaldırmalı bu kadar yükü.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2017-6-22_15-33-51.png

Bu sisteme GTX 1060 ya da RX 570'i bekleyebilirsin.

Ben mi yanlış okudum diye baktım iki kere daha :D Ana kart, işlemci ve RAM sonra mı ilave edilecek ya da elinde mi var arkadaşın ? Eve geçince bende bir sistem atabilirim duruma göre.
Yanlış anlaşılma olmuş. Sistem ileriye dönük olsun yani mesela işlemci, RAM yetersiz kalırsa ilerde yenisini almak kolay olsun yani anakart buna izin versin.
Bu konularda bilgisizim inşallah anlatabildim.

Ben mi yanlış okudum diye baktım iki kere daha :D Ana kart, işlemci ve RAM sonra mı ilave edilecek ya da elinde mi var arkadaşın ? Eve geçince bende bir sistem atabilirim duruma göre.
Hocam onlar görüntüye girmemiş. Yukarda kalmış. 2,250 TLnin içinde onlarda var ama gözükmüyor.. Arkadaş yukarıyıda SS alırsa iyi olur.

• NZXT S340 Kasa=300TL
  • Ryzen 5 1400=690TL
  • High Power 500W +80 37.5A PSU=160TL
  • Asrock AB350M Anakart=330TL
  • Gskill RipjawsX 3000MHz CL15 RAM=290TL
  • Gigabyte G1 GTX 1050 Ti Ekran Kartı=730TL
  • Asus VP228H Monitör=500TL

Toplam=3000TL

SM-A510F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Yanlış anlaşılma olmuş. Sistem ileriye dönük olsun yani mesela işlemci,RAM yetersiz kalırsa ilerde yenisini almak kolay olsun yani anakart buna izin versin.
Bu konularda bilgisizim inşallah anlatabildim.

Gayet anlatabilmişsin dostum. Ana kart seçimi burada önemli olacaktır, anladığım kadarıyla oyun 2. plan olacak. Bu durumda işlemcine biraz daha para ayırabiliriz ki burada benim kullanacağım işlemci Ryzen serisinden olacaktır ve Ryzen AM4 platformu kullanıyor bu da sana 2020 yılına kadar desteklenecek bir ana kart sunuyor. Bu süre içinde işlemci yeterli gelmez ise rahatlıkla geliştirebilirsin, zaman içinde ekran kartını yükseltmek istersen ve bütçeni arttırabilirsen yine rahatlıkla VEGA serisi kartları ya da GTX 1000 serisi kartları dahil edebilirsin. Alacağımız Ana Kart'ın üzerinde RAM için 4 adet slot olacağı için yine o tarafta da geliştirmeyle ilgili bir sorun yaşamazsın.

Çok uzattım :D Eve geçince sistemi de elimden geldiğince hazırlayıp gönderirim dostum seçenekleri değerlendirirsin.

*NZXT S340 kasa=300TL
*Ryzen 5 1400=690TL
*High power 500W +80 37.5A PSU=160TL
*Asrock AB350M anakart=330TL
*g.skill ripjawsx 3000mhz cl15 ram=290TL
*gigabyte G1 gtx1050ti ekran kartı=730TL
*Asus VP228H monitör=500TL

Toplam=3000TL

Üstadım öncelikle sağol sistem topladığın için.
Konuda uzman değilim ama hız açısından İntel daha iyi diye okudum tabi sizler daha iyi bilirsiniz.

Arkadaşlar bu sistemin eksiği, fazlası varsa ya da daha iyi bir önerisi olan varsa lütfen düşüncelerini bizden esirgemesin.

Gayet anlatabilmişsin dostum. Ana kart seçimi burada önemli olacaktır, anladığım kadarıyla oyun 2. plan olacak. Bu durumda işlemcine biraz daha para ayırabiliriz ki burada benim kullanacağım işlemci Ryzen serisinden olacaktır ve Ryzen AM4 platformu kullanıyor bu da sana 2020 yılına kadar desteklenecek bir ana kart sunuyor. Bu süre içinde işlemci yeterli gelmez ise rahatlıkla geliştirebilirsin, zaman içinde ekran kartını yükseltmek istersen ve bütçeni arttırabilirsen yine rahatlıkla VEGA serisi kartları ya da GTX 1000 serisi kartları dahil edebilirsin. Alacağımız Ana Kart'ın üzerinde RAM için 4 adet slot olacağı için yine o tarafta da geliştirmeyle ilgili bir sorun yaşamazsın.

Çok uzattım :D Eve geçince sistemi de elimden geldiğince hazırlayıp gönderirim dostum seçenekleri değerlendirirsin.

Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Merakla bekliyorum.

Üstadım öncelikle sağol sistem topladığın için.
Konuda uzman değilim ama hız açısından İntel daha iyi diye okudum tabi sizler daha iyi bilirsiniz.

Arkadaşlar bu sistemin eksiği, fazlası varsa ya da daha iyi bir önerisi olan varsa lütfen düşüncelerini bizden esirgemesin.

Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Merakla bekliyorum.
İntel şimdilik daha iyi oyunlarda, ryzenler optimize edildiğinde her şekilde daha iyi olucaktır. Şimdiden render bölümünde bile daha performanslılar, hemde intellerden daha ucuzlar.

İntel şimdilik daha iyi oyunlarda, ryzenler optimize edildiğinde her şekilde daha iyi olucaktır. Şimdiden render bölümünde bile daha performanslılar, hemde intellerden daha ucuzlar.

Optimize olayını yapalirsem ryzen almak daha mantıklı o zaman.
Ayrıca üstadım parçaları farklı yerlerden mi topladınız ? Yazdığınız fiyatları bulamadım sitelerde.
Teşekkürler.

Arkadaşlar elimde şöyle bir monitör var.
14981578416651551331853.jpg

Casper marka
926W
Power 100-240V, 50/60 Hz 1.2A
Özellikleri böyle

Sizce bunu kullanayıp arta kalan parayla parçaları mı güçlendireyim yoksa yeni bir monitör mü alayım ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı