3000 TL SSD önerisi

Bütçe
3000

Kasım Ak

Hectopat
Sistem:

i5 9400F.
GTX 1050.
ASUS B365-F
8 GB Ripjaws 2400MHz CL15 1.2v
Corsair VS600.
WD10EZEX 1TB.
Corsair SPEC-01

SSD alacağım. Oyun falan oynuyorum 500GB yeter mi bilemedim, 1 TB da olabilir. Kaliteli, pişman etmeyecek bir şey lazım. Paranın hepsini harcamaya gerek yoksa daha az da olabilir. Bunlar dışında fazla bir bilgim de yok zaten.

P5'in markası güvenilir mi cahil ben hiç duymadım bile yani Samsung 970 EVO'dan iyi midir ki.
Crucial yılların çip üreticisi Micron'a ait, bu baştan aşağıya her parçası Micron üretimi bir disk. Tıpkı Samsung'un SSD'lerini baştan aşağıya kendisinin üretmesi gibi.

Aralarında neredeyse aynı. Aralarında fiyat farkı PTT awmden almazsan yok.
970 EVO Plus ile P5 Plus'ın neredeyse aynı olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Belirtmek isterim ki P5 Plus PCI-e 4.0 standardını kullanırken, 970 EVO Plus ise PCI-e 3.0.

Pcle 4.0 sıfır alınmaz demiştiniz herhalde ama bu öyle yani anlayamadım.
Crucial yılların çip üreticisi Micron'a ait, bu baştan aşağıya her parçası Micron üretimi bir disk. Tıpkı Samsung'un SSD'lerini baştan aşağıya kendisinin üretmesi gibi.

970 EVO Plus ile P5 Plus'ın neredeyse aynı olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Belirtmek isterim ki P5 Plus PCI-e 4.0 standardını kullanıyor.

970 EVO Plus ile P5 Plus'ın neredeyse aynı olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Belirtmek isterim ki P5 Plus PCI-e 4.0 standardını kullanıyor.

Siz P5 Plus diyorsunuz. Ben P5 için dedim. PC-i 3.0 sisteme 4.0 SSD almak mantıklı mı?

Pcle 4.0 sıfır alınmaz demiştiniz herhalde ama bu öyle yani anlayamadım.
Demek istediğinizi anlayamadım ama P5 Plus şuan en iyi seçenek, mevcut sisteminiz ile diskin tam hızından yararlanamayacak da olsanız geleceğe yatırım niteliğinde olacaktır.

Siz P5 Plus diyorsunuz. Ben P5 için dedim. PC-i 3.0 sisteme 4.0 SSD almak mantıklı mı?
Konu sahibi hep aynı sistemi kullanacakmıș gibi düşünmeyin, 200 TL'den az bir farkla PCI-e 4.0 disk tercih etmek geleceğe yatırım olacaktır.
Ek olarak, konu sahibi P5 derken muhtemelen P5 Plus'ı kast ediyordu, zira P5 Plus ile ilgili mesajıma yönelik sormuştu.

Demek istediğinizi anlayamadım ama P5 Plus şu an en iyi alternatif, mevcut sisteminiz ile diskin tam hızından yararlanamayacak da olsanız geleceğe yatırım niteliğinde olacaktır.

Yani siz bu sisteme pcle 4.0 sıfır alınmaz demiştiniz de o yüzden sormuştum. Cevabı da verdiniz zaten gelceğe yatırım olarak.

Yani siz bu sisteme pcle 4.0 sıfır alınmaz demiştiniz de o yüzden sormuştum. Cevabı da verdiniz zaten gelceğe yatırım olarak.
Sıfır alınmaz demedim, PCI-e 4.0 diskler genelde kapasiteye oranla PCI-e 3.0 disklerden pahalı oluyor diye gerek yok demiştim. Ki PCI-e 3.0 fiyatına PCI-e 4.0 disk varken gayet de güzel bir tercih olur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı