3000 TL'ye AMD veya İntel sistem Toplama

samsun11135

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben masaüstü toplama bilgisayar alacağım ama toplama konusunda sizden yardım almak istedim. Kriterler şunlar;

1) AMD veya İntel sistem toplayabilirsiniz,
2) Şuanda piyasadaki oyunlar içerisinde en çok sistem isteyen oyunu bile en yüksek ayarlarda 1920*1080 çözünürlükte oynatmalı,
3) Bilgisayar sadece oyun oynamak için kullanılacaktır ve render gibi işlerde kullanılmayacak,
4) Sisteme monitör dahildir, en az 21 inç ve ince çerçeveli olmalı,
5) Beni en az 5 yıl idare etmeli
6) Bütçem 3000 TL dir, fakat dersenizki topladığım bilgisayar tam senin istediklerin gibi eksiği yok fazlası çok derseniz 3500 TL dir bundan 1 kuruş fazla olursa alamam.

Şimdiden emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Sosyal'deki kullanıcılarda uzun konulara cevap verme fobisi var. O yüzden daha çok tek cümlelik hayali sistem konusu üzerinde saatlerce tartışabilirler. Gerçek toplanacak sistemlere cevabı bizzat biz veriyoruz, ne güzel değil mi :)

Intel sistemin işlemcisini i5 yapabilir, anakartı da Gaming 3 olarak değiştirebilirsiniz:

F/P Üst Seviye Oyun Sistemi
İşlemciIntel Core i7 4790KAMD FX-8370E
AnakartMSI Z97 Gaming 7MSI 970 Gaming
Ekran KartıMSI GTX970 GamingASUS GTX980 STREIX
Ortak Bileşenler
BellekKingston HyperX Savage Red HX316C9SR/8
HDDSeagate Barracuda 3TB 7200 RPM
DVD-RWSamsung SH-224DB DVD-RW
MonitörSamsung 27″ S27D390H
Klavye/FareThermaltake ChallengerLogitech G402 Hyperion Fury
KasaCooler Master CM693
Güç KaynağıCooler Master G750M Modüler 750W 80+
CPU SoğutucuKasaya Dahil – Cooler Master Seidon 120V
Toplam1846$ + KDV1842$ + KDV
SSD (Opsiyonel)Samsung 840 Evo 250GB 140$
[TBODY] [/TBODY]

Çok teşekkür ederim bunları değerlendireceğim.

Yalnız topladığınız İ7 sistemdeki klavye fare dvd ve ssd yi çıkartmama rağmen 5000tl tutuyor benim en fazla 3500 tl m var :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı