30000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
30000
6 GB VRAM ile ne yapmayı planlıyorsunuz merak ediyorum. Minimum 12 GB'nin konuşulduğu durumda 6 GB VRAM hiç ama hiç gelecek için iyi değil.

Ekonomik olarak da o fiyata yoksa, fiyatı yükseltmeye çalışırım.

Söylemesi kolay, buyur RTX4080'li 12GB VRAM'a sahip laptoplar 70k'dan başlıyor. Sistem kasa dizmek farklı laptop farklı.

Ütopik yorumlar yerine biraz araştırma yapıp gerçekten fikir sahibi olup mantıklı yorumlar yapın. Bir iki video izleyip kafanızda birşey belliyorsunuz milleti yanlış yönlendiriyorsunuz sonra

1686258482565.png

6 GB VRAM ile ne yapmayı planlıyorsunuz merak ediyorum. Minimum 12 GB'nin konuşulduğu durumda 6 GB VRAM hiç ama hiç gelecek için iyi değil.

Ekonomik olarak da o fiyata yoksa, fiyatı yükseltmeye çalışırım.

Hahahaha. Güldürdün beni. 20K arttırmasını istiyorsun herife bütçesini. İyi misin sen?

Çok pardon, 40K imiş.

7. nesil yapay zeka destekli işlemci mevcut. Bu farkı bildiğini düşünmüyorum.

Ben de o Zephyrus'un ön plandaki amacının oyun değil taşıma olduğu farkını bilmediğini düşünüyorum. Ayrıca neden hala beğenmedim attığını söylemedin. Sana beğenmedim attım diye benim önerdiğim kötü mü oldu?

Açıkçası tartışmalara bakınca biraz kafam karıştı ilk linkte bulunan bilgisayarı aldığımda ileride sorun yaşar mıyım?

Açıkçası tartışmalara bakınca biraz kafam karıştı ilk linkte bulunan bilgisayarı aldığımda ileride sorun yaşar mıyım?
Hocam 70k'lara çıkmadığınız sürece arkadaşın bahsettiği mevzuya ayak uydurmanız zor. Donanım Arşivi bu konu hakkında video çekti ondan sonra bunlar türemeye başladı.

Evet haklılar bende katılıyorum 6GB VRAM artık günümüz şartlarında yetersiz gibi görünebilir ancak Donanım Arşivi sistem kasalarındaki ekran kartlarından, oyunların istediği vram miktarından ve NVIDIA'nın 12GB VRAM seçeneğini 4050/4060'lara eklememesinden şikayetçiydi.

Ee bu demekki hiç mi laptop almamalıyız ? 70k'yamı çıkaralım bütçemizi hocam kafaya takmalık bir durum yok aslında yoksa günümüzde hala eski ekran kartları bile cayır cayır oyun oynatıyor.

Önümüzdeki 3-4 senede ne olur bilemem ancak hala çoğu oyunu oynatacağına eminim. Ayrıca böyle bir dönemdeyken herşey çatır çatır zam yerken 25k'ya 130w RTX3060'lı hemde Legion bir laptop bulmuşken kaçırmak üzücü olabilir.

Kısaca bu durum kafaya takılacak bir mesele değil eğer tabii 70k üstü bütçeniz yoksa

Hocam senin için bu bütçelerde şöyle 2 tane laptop buldum;

Hocam bütçemiz neyse ona göre bir şeyler almaya çalışıyoruz, hepimiz. Kafan karışacaksa bütçem içerisinde hangisini alsam diye karışsın. Bütçenin 2 katından pahalı modeller için kafa karıştırmaya gerek yok.

Geri
Yukarı