Çözüldü 3050 Ti laptop oyunlarda FPS 60'ta sabit kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MordBeat

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Samsung 4800 MHz DDR5
SSD veya HDD modeli
512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD
Ekran kartı
NVDİA 3050Tİ
İşlemci
12.TH İ5 12500H
Arkadaşlar yeni laptop aldım. Bugün fark ettim oynadığım çoğu oyunda kendi kendine bir FPS limitlenmiş. Bugüne kadar LoL'de 144FPS alırdım ama bugün FPS 60 oldu ne 59 oluyor ne de 61 sadece 60 ne olursa olsun aynısı BF 2042 içinde geçerli 100 üstü FPS alıyordum bugün baktığımda 40 stabil ne artıyordu ne azalıyordu. Bu bir yazılım güncellemesi ile mi oldu yoksa NVIDIA vs. bir program mı yaptı?

Çözüm
Kanka ekran kartı ayarlanı aç, sağ alttan sonra program ayarları sekmesi gelecek. Oradan ekle yazısı gelecek. Bas ona, hangi oyunsa seç, sonra aşağıya gel, maksimum kare hızı 1000 yap. Uygula. PC'de olsaydım SS atardım, eğer beklersen yarın SS atarım.

Kanka ekran kartı ayarlanı aç sağ alttan sonra program ayarları sekmesi gelecek oradan ekle yazısı gelecek bas ona hangi oyunsa seç sonra aşağıya gel maksimum kare hızı 1000 yap uygula PC de olsaydım SS atardım eğer beklersen yarın SS atarım.

Eğer maksimum kare hızı yoksa V-Sync falan yazar onu bul kapat.
Kanka ekran kartı ayarlanı aç, sağ alttan sonra program ayarları sekmesi gelecek. Oradan ekle yazısı gelecek. Bas ona, hangi oyunsa seç, sonra aşağıya gel, maksimum kare hızı 1000 yap. Uygula. PC'de olsaydım SS atardım, eğer beklersen yarın SS atarım.

Kanka ekran kartı ayarlanı aç sağ alttan sonra program ayarları sekmesi gelecek oradan ekle yazısı gelecek bas ona hangi oyunsa seç sonra aşağıya gel maksimum kare hızı 1000 yap uygula PC de olsaydım SS atardım eğer beklersen yarın SS atarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Gerçekten çok teşekkür ederim yardım ettiğin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı