3060 Sistem için oyun önerisi

osaka.exe

Picopat
Makaleler
4
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 | Ryzen 7 6800H | Nvidia RTX 3060 6 GB (Mobil) | 16 GB Ram 4800 mHZ DDR5 | Windows 11
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia RTX 3060
Anakart
Acer
İşlemci
AMD Ryzen 7 6800H With Radeon Graphics
Ben bir oyunu düşük grafiklere alarak oynamayı pek sevmiyorum. Oynayacaksam, Ultra ayarlara alıp oynamak daha iyi. Tabii herkes için öyledir de her neyse...

Sistemimi belirttim, RTX 3060 ekran kartı, 1080p çözünürlükte bütün oyunları Ultra oynatır diye bir söz vardır. Forza Horizon 5 oynayana kadar doğru sanıyordum 😂😂

En son Tom Clancy's ghost Recon Wildlands oynadım, grafikleri yüksekte oynuyorum anca 60 değerlerinde FPS veriyor. Bu tarz oyunlar önerebilir misiniz? Yüksek grafik ayarlarında oynatacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dying Light 2 en yuksek ayarlarda 2K 75 80 arası aliyorum.

Yada rdr2 ama 2.5x görüntü ölçeklendirmede falan
Hocam RTX 3060 kartların en iyi performans sergilediği çözünürlük 1920x1080 değil miydi? Niye 2K aldın

Hocam RTX 3060 kartların en iyi performans sergilediği çözünürlük 1920x1080 değil miydi? Niye 2K aldın.

Su ana kadar nefedeyse butun oyunları 2K oynadım hepsini 60 FPS üstü oynattı.

RDR 2 2K çözünürlük 1.5 olceklendirme ile oynadim 65 70 FPS aliyordum ortalama.

Merak ettigin oyun varsa söyle aldigim FPS'leri söyleyeyim.

Son düzenleme:

Ya şuan Ghost Recon wildlands oynuyorum, rtx 3060 bi sistem o oyunu medium ayarlarda 50 fps oynatır mı ya allah aşkına bu nedir bi sıkıntı var

Arkadaşınki laptop modeli, sizinki de mi laptop?

2k oynarken fark etmiyor 3 5 fps değişiyor sadece

2k da o fpsi veriyor normalde bi sıkıntı olabilir
Bütün grafik Ayarlarını minimum yaptım ve sonuç yine aynıydı, 50 fps. Bunun imkansız olduğunu düşünüyorum. Abimin bilgisayarında Gtx 1650 ti var ve orta ayarlarda 80 fps alıyor. Ben rtx 3060 ile minimum ayarlarda nasıl 50 fps alıyorum? Şüphelendiğim gibi fps kilitlenmesi söz konusu. Ultrada bile 100 fpsyi alırdı normalde bilgisayarım zaten. Her neyse biraz araştırma yaptım ve Game Bar ı kapatırsak sorunun ortadan kalkacağını, Game Bar açıkken oyunları 60 fpsye kilitlediğini okudum. Eve gider gitmez deneyeceğim

Geri
Yukarı