3060 Ti 2024'te hala alınır mı?

Bütçe
10000 - 12000
Bit muhabbeti ve GB olayları kafamı karıştı biraz 128 vs 256 bit genelde FPS oyunları oynuyorum.
Aynı paralara daha yeni ve güncel bir kart almak daha mantıklı olur 16Gb 4060ti parasını haketmiyor. Üstelik Dlss anlamında da yeni teknoloji kullanılıyor. Ben olsam alabiliyorsam 4070 alırdım alamıyorsam 4060 ti.

Bit muhabbeti ve GB olayları kafamı karıştı biraz 128 vs 256 bit genelde FPS oyunları oynuyorum.
Bit GPU ile CPU ve bellekler arası veri transfer işleme aralığını ifade ediyor. Ne kadar çoksa o kadar veri taşır da denebilir. VRAM ise GPU'nun kendi için kullandığı bellek miktarı. Henüz çok elzem değil ama gelişen grafikler ve birkaç yeni oyunda görüldüğü üzere 8 GB yakın zamanda yetersiz gelmeye başlayacak gibi duruyor. Yani almışken bütçe de el veriyorsa uzun soluklu da olması açısından 16 GB almak daha iyi.

Aynı paralara daha yeni ve güncel bir kart almak daha mantıklı olur 16Gb 4060ti parasını haketmiyor. Üstelik Dlss anlamında da yeni teknoloji kullanılıyor. Ben olsam alabiliyorsam 4070 alırdım alamıyorsam 4060 ti.
Böyle bakarsanız 4060 ti hak etmedi, 4070 çıktım ha gayret 4080... sonu yok ama bütçe kısıtı gerçeği var...

Bit GPU ile CPU ve bellekler arası veri transfer işleme aralığını ifade ediyor. Ne kadar çoksa o kadar veri taşır da denebilir. VRAM ise GPU'nun kendi için kullandığı bellek miktarı. Henüz çok elzem değil ama gelişen grafikler ve birkaç yeni oyunda görüldüğü üzere 8 GB yakın zamanda yetersiz gelmeye başlayacak gibi duruyor. Yani almışken bütçe de el veriyorsa uzun soluklu da olması açısından 16 GB almak daha iyi.

Böyle bakarsanız 4060 ti hak etmedi, 4070 çıktım ha gayret 4080... sonu yok ama bütçe kısıtı gerçeği var...
Daha ucuza 4060 ti attım onu alsın o zaman.

Boş bir eleştiri.

4060 ti nasıl hak etmiyor o parayı?
16Gb olan versiyonu haketmiyor evet.

Arada 3200 tl fark var ve değecek bir performans değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı yerlerde 8 bazı yerlerde 16Gb önde bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
12 bin tl diyor bütçe hocam biraz beklenip bütçe toplanınca 14 bin tl verilebilir.
Artık orası tüketiciye kalmış. Şimdi 5-6 ay sonra 5 bin serisi çıkar beklese iyi olur desek ülkenin durumu malum. Neye çıkar? Sıkılaşma kapsamında ek vergi gelir mi? Kur zıplar mı? Bir sürü parametre var... Ha almışken bütçeyi zorlamak her zaman iyi oluyor zira sonradan o fiyata bulunamadığı gibi en az 2-3 yıl (tabi mümkünse üzeri) performans beklentisi var neticede.

Artık orası tüketiciye kalmış. Şimdi 5-6 ay sonra 5 bin serisi çıkar beklese iyi olur desek ülkenin durumu malum. Neye çıkar? Sıkılaşma kapsamında ek vergi gelir mi? Kur ZIP'lar mı? Bir sürü parametre var... Ha almışken bütçeyi zorlamak her zaman iyi oluyor zira sonradan o fiyata bulunamadığı gibi en az 2-3 yıl (tabii mümkünse üzeri) performans beklentisi var neticede.

Evet ilginiz için teşekkür ederim sanırım ekran kartı işi bir sonraki bahara kaldı ekstra bir indirim gelmez ise.

Daha ucuza 4060 ti attım onu alsın o zaman.

16Gb olan versiyonu haketmiyor evet.

Arada 3200 tl fark var ve değecek bir performans değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı yerlerde 8 bazı yerlerde 16Gb önde bakabilirsiniz.
Ben 8 sandım hocam kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı