32.000TL'ye kadar sistem önerisi

Ekran kartı aynı. İşlemci son nesil AMD. RAM'ları DDR5. daha güncel ve ileriye dönük bır sistem.

Ayrıca bu soğutucu yeterli olur
Teşekkürler hocam galiba böyle yapacağım

Hocam peki bu ürün nasıl i5

Dikkatimi çekti:

Güzel sıstem. AMD'ye göre artısı, 13400F, 7500F'ten bır tık daha güçlü bır işlemci. AMD ekran kartında 8 GB VRAM var, Intel sistemde 16 GB. Ama kart aynı kart. Performans farkı çok az.

AMD sistemin artıları AM5 soket olması. Yanı güncel bır soket. İleride yeni ve güncel ıslemcıler çıkar muhtemelen. Intel'ın soketi LGA 1700. 15. nesilde Intel soket guncelleyecek. Yanı Yenı çıkacak ıslemcılerı anakart desteklemeyecek. Ayrıca AMD sistem DDR 5

Ben olsam, Intel sistem DDR5 olsaydı kesın onu alırdım. Ama bu haliyle sanırım AMD'yı tercih ederdim.

Güzel sıstem. AMD'ye göre artısı, 13400F, 7500F'ten bır tık daha güçlü bır işlemci. AMD ekran kartında 8 GB VRAM var, Intel sistemde 16 GB. Ama kart aynı kart. Performans farkı çok az.

AMD sistemin artıları AM5 soket olması. Yanı güncel bır soket. İleride yeni ve güncel ıslemcıler çıkar muhtemelen. Intel'ın soketi LGA 1700. 15. nesilde Intel soket guncelleyecek. Yanı Yenı çıkacak ıslemcılerı anakart desteklemeyecek. Ayrıca AMD sistem DDR 5

Ben olsam, Intel sistem DDR5 olsaydı kesın onu alırdım. Ama bu haliyle sanırım AMD'yı tercih ederdim.

Hocam siz 35 binlik olan model ile kıyaslamışsınız galiba, ben şu model için demiştim: VULCAN-4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

O zaman bu modeli almak anlamsız olacak sizin dediğinize göre diğer i5 olanı almak daha mantıklı

Hocam siz 35 binlik olan model ile kıyaslamışsınız galiba, ben şu model için demiştim: VULCAN-4070 / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

O zaman bu modeli almak anlamsız olacak sizin dediğinize göre diğer i5 olanı almak daha mantıklı

Pardon hocam. Aklımda o kalmış. O da yanlış kalmış. Kesinlikle 4070'lı sistemi alırdım. Oyunlarda 13400F ile 5600 farkını hissetmezsin ama ekran kartı farkını hissedersin. 4070, 4060 Ti'dan en az %20 daha ıyı performans verir.

Pardon hocam. Aklımda o kalmış. O da yanlış kalmış. Kesinlikle 4070'lı sistemi alırdım. Oyunlarda 13400F ile 5600 farkını hissetmezsin ama ekran kartı farkını hissedersin. 4070, 4060 Ti'dan en az %20 daha ıyı performans verir
Teşekkürler hocam, Google a 13400f vs 5600 yazıp o intel önde çıkınca onu alıyordum nerdeyse, detaylar önemliymiş, çok teşekkür ederim. Bütçemi zorlayıp ryzen 5 7500 olan kasayı alacaktım ama olmadı artık ileride daha güzel toplarız nasipse

Yeni konular

Geri
Yukarı