32 inch kaç cm

Metre ile mi ölçünüz hocam? Garip.
Valla yalanım olmasın diye metreyle ölçtüm :D

@Ülküsüz Hocam.

1678204955888.png

Yarımşar sanrimden de çerçeve kısmını eklesek. Hadi çerçeve 2'şer santim olsun yine 75 cm'i geçmiyor. neye dislike attığınızı lütfen engin bilgilerinizi paylaşarak belirtir misiniz?

Hocam emin misin? Ben ölçtüm şimdi 32inç IPS ekranımı ve 72cm çıktı.

Ölçü yanlış dostum. Her bulduğun bilgi maalesef doğru olacak diye bir kaide yok :)

Hocam monitörün boyutlarını soruyor arkadaş?

Hocam monitörün boyutlarını soruyor arkadaş?
@KafadanKontak hipotenus.
√(69.811^2+39.268^2) = 80.097138182334.

32 inç kaç cm diye evet aratınca internette karşına bir 80 küsür cm bilgisi çıkar. Ama konu içeriğine baktığınızda da en:boy cm bilgilerini sorduğunu anlarsınız. Şimdi ben 71x40 cm ölçtüğüm ekranımın en:boy değerlerini söylüyorum. Sol üst köşeden sağ üst köşeye olan mesafe 32" yani 80 küsür cm olabilir. Dimension'ları öyle değil ama. Ben konuyu açan arkadaşın da sol üst ve sağ alt noktalar arasındaki mesafeyi sorduğunu düşünmüyorum. Direkt başlığa bakarak konu açan birinin sorunu, derdi çözülmez. Lütfen ilgilendiğinizi biraz belli edin ve konu açıklamasını da okuyun bir zahmet @Ülküsüz

@KafadanKontak 32" monitörümü ölçtüm ve 72 cm çıktı demişsin. 32" sabittir ve 72 cm çıkmaz. 32" monitörümün boyu ve eni X ve Y çıktı deseydin bir şey demezdim. Monitörlerde tek bir bilgi varsa köşegen uzunluğu olduğu varsayılır.

Geri
Yukarı