3400 TL'ye kadar sistem önerisi

letranger

Kilopat
Daha fazla  
İşten geç geliyorum ve iki haftadır her gece sistem araştırması yapmaktan fena yoruldum. Daha AMD mi, Intel mi ona bile karar verebilmiş değilim. Amacım günümüz oyunlarını zorlanmadan kaldıracak, gelecekteki oyunlar için yalnızca ekran kartı ve RAM takviyesiyle uzun zaman beni götürecek bir PC toplamak. Aklımdaki sistem en başından beri i5 7500 ve GTX 1050 Ti merkezli, 8 GB RAM'li bir sistemdi. Fakat forumlarda ve çevremde ciddi bir Ryzen baskısı var. Intel'in uzun vadede doğru bir seçim olmayacağı söyleniyor. Benimse Ryzen'dan şu çekincelerim var:

1) RAM uyumsuzluğu ve yüksek hız ve miktarlarda RAM istemesi. Bu sebepten pahalıya gelmesi.
2) Empire TW gibi eski oyunlarla ve diğer oyunlarla olası uyumsuzluk
3) İleride yazılım güncellendikten sonra bile istenen düzeye gelememe ihtimali
4) Ev kullanıcılarının doğrudan deneyimini bilmiyor oluşumuz

Bu bağlamda, 2800 -3400 bandında (+ 500 - 600 de monitöre ayırdım) sağlam sistem tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var. HDD'yi sonradan alabilirim. SDD de şimdilik 128 GB yeter. F/P ürünü bir kasa ve kaliteli bir Power istiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama okuyup tavsiyelerde bulunucağınızı umuyorum. AMD, MSI, Intel derken çok yoruldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı