35.000 TL'ye hazır sistem önerisi

Kf ve F performans farkı olmaz F ibaresi varsa ekran kartsız görüntü alamazsın demek. K ise saat hızı artışını temsil ediyor. Çok kafaya takma bunları.

Attığın SS'de ki sistemi unut. Ayrıca 35k para harcayacaksan asla 3090 ya da 4000 serisi olmayan bir şeye para verme.

Hocam benim bildiğim bu dediğiniz k ve kf arasında oluyordu.
Yani sistem 35 bin olunca insan her şeyi kafaya takıyor mecburen.
Genelde oynayacağım oyunlar AAA olmadığı için işlemci de çok düşük kalmasın istiyorum hocam competitive oyunlar için Valorant gibi.
Hele bir de darboğaz yapar FPS düşmesi yersem beni çıldırtır daha önce çok çektim.

Hocam benim bildiğim bu dediğiniz k ve kf arasında oluyordu.
Yani sistem 35 bin olunca insan her şeyi kafaya takıyor mecburen.
Genelde oynayacağım oyunlar AAA olmadığı için işlemci de çok düşük kalmasın istiyorum hocam competitive oyunlar için Valorant gibi.
Hele bir de darboğaz yapar FPS düşmesi yersem beni çıldırtır daha önce çok çektim.

Dostum evet KF ve F arasında fark var ancak oyun performansını ele alıyoruz örneğin 13700KF ve 13700F arasında 3-6 FPS kadar gibi bir fark olacak yani bunu bence ciddiye alınacak bir fark olarak saymak doğru sayılmaz. Zaten 13400F 3070 Ti size zaten 1080p de darboğaz yaşatacaktır. Bende FPS oyuncusuyum FACEIT 9 level GO'da globalim Valorant'ta immortal 3 yani durumun farkındayım. Yerinizde olsam 13400F 4070 ti sistem alıp işlemci yükseltmeye fazla para verip ekran kartı düşürmektense monitör değişikliğine gider 2K monitör alırdım ama sormak istiyorum elinde ki 1080P monitör kaç hz?

Dostum evet kf ve F arasında fark var ancak oyun performansını ele alıyoruz örneğin 13700KF ve 13700F arasında 3-6 FPS kadar gibi bir fark olacak yani bunu bence ciddiye alınacak bir fark olarak saymak doğru sayılmaz. Zaten 13400F 3070 Ti size zaten 1080p de darboğaz yaşatacaktır. Bende FPS oyuncusuyum FACEIT 9 level GO'da globalim Valorant'ta immortal 3 yani durumun farkındayım. Yerinizde olsam 13400F 4070 Ti sistem alıp işlemci yükseltmeye fazla para verip ekran kartı düşürmektense monitör değişikliğine gider 2K monitör alırdım ama sormak istiyorum elinde ki 1080p monitör kaç Hz?

240Hz hocam Odyssey G4 modeli AMD sistemler nasıldır sizce RX6800 ve Ryzen7 5800x3D kombinasyonu bir sistem yaptım az çok benim bütçede fakat bu NVIDIA Reflex olayına takıldım çok fark eder mi AMD anti lag teknolojisine oranla?

Geri
Yukarı