350 TL ADSL/VDSL Modem Tavsiyesi

TRaJeDy

Hectopat
Daha fazla  
Eve VDSL bağlantı yapacağız hem ADSL+VDSL+Fiber destekleyen bir modem türü var mı? Var ise tavsiyeleriniz neler arkadaşlar? 4 Port olması gerekli çünkü TV felan bağlayacağım..

Bütçe: 350 TL

Son düzenleme:
Ne yazıkki o bütçede düzgün bir modem yok bütçeni arttırıp attığım modemi almanı öneririm ve Asus modemlerden uzak dur yazılımsal olarak stabil cihazlar değillerdir.

Zyxel markası şuan en iyi verimlilikle çalışan modemleri üretiyor. Şimdi bu iş sadece port istiyorum demekle olma, ev metrekaresi yani sana ne kadar dBi lazım onuda söylemen gerek. Alacağın en fazla 35-50 mbps olduğu için fazla açılmaya gerek yok diye düşünüyorum. Modeme çok para vermek mantıklı değil, bu banttaki bütün modemlerin antenleri kalitesiz. O yüzden uygun fiyatlı bir modem ve iyi bir router almak daha verimli ve karlı.

ADSL ve VDSL diyorsanız bilemem ama işin içine Fiber de girince işler değişir. VDSL-ADSL olur derseniz letgo gibi yerlerden ikinci el TTNET modemlerine bakabilirsiniz. 150 liraya aldım gayet memnunum TP-LINK TD-9970v3 modeli.

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. Bir arkadaş Asus alma diğer arkadaş al dedi kafam karıştı.

Bu işimi görür mü benim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı