3500 TL Sistem Önerisi

Daha fazla  
Her sey dahil (klavye, fare vs ekipmanlar haric) bir sistem toplamak istiyorum. Amaç oyun oynamak.
Aklımda söyle bi sistem var.
Mönitör dahil 3.5 k oldugu icin ve adam akıllı bir mönitör almam gerekirse birtakım parcaları düşürmem gerekecek sanırım. Nasıl bir yol izlemeliyim? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolar bu kadar yüksek iken maalesef hayal sistemler kurulamıyor. Mesela ben de geleceğe yönelik bir yatırımla apu 2400 işlemci aldım. Ekran kartına şimdi para veremedim. Onun yerine 16 gb ram kullandım. Birkaç ay sonra ekran kartı da alıp tamamlayacağım sistemimi. Aşağıdaki sistem işinizi görecektir

df.jpg

Eğer monitöre girmek zorunda olmasanız işlemciyi 1500x ile değiştirip performans farkını yaşayabilirsiniz :)

Size 8. Nesil ileriye dönük bir sistem topladım fakat bütçeyi 300TL arttırmanız gerekecek. Sistem
Ek olarak monitör almak isterseniz şimdilik geçici bir monitör olarak bunu alabilirsiniz sonradan bunu 2. Monitör olarak kullanırsınız. Monitör

Dolar bu kadar yüksek iken maalesef hayal sistemler kurulamıyor. Mesela ben de geleceğe yönelik bir yatırımla apu 2400 işlemci aldım. Ekran kartına şimdi para veremedim. Onun yerine 16 gb ram kullandım. Birkaç ay sonra ekran kartı da alıp tamamlayacağım sistemimi. Aşağıdaki sistem işinizi görecektir

Eki Görüntüle 292104
Eğer monitöre girmek zorunda olmasanız işlemciyi 1500x ile değiştirip performans farkını yaşayabilirsiniz :)
Bence işlemci ryzen 3 2200g de seçilebilir. Ekran kartında bir sorun olması halinde oyun oynamaya da devam edilebilir. 70 tl daha ucuz . Tabi Ryzen 3 1300x biraz daha performanslı bunu da unutmamak gerek. Sizce ryzen 3 2200g koyulabilir mi?

Bence işlemci ryzen 3 2200g de seçilebilir. Ekran kartında bir sorun olması halinde oyun oynamaya da devam edilebilir. 70 tl daha ucuz . Tabi Ryzen 3 1300x biraz daha performanslı bunu da unutmamak gerek. Sizce ryzen 3 2200g koyulabilir mi?
2 işlemci arasında çok da dikkate değer bir fark yok. Evet 2200g ile onboard da takılabilir arkadaş ancak önerdiğimiz sistemde bütçe dahilinde tek ram var. 2200g bunu çalıştırmayacaktır (ya da çok düşük performans, hiç denemedim, söylenenler öyle).
Bu sebepten 1300x daha mantıklı geliyor bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı