3500 TL sistem tavsiyesi

Toparladığım Bilgisayar Nasıl ?

• Oy verenlerin toplamı
    15

Sakar TV

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu dediklerimi alinca tesekkur edeceksin. Bu sistemi al ;)

Not: Eger butceni asiyorsa, sogutucuyu sonradan alin. SSD sonradan alinmali gereken bir bilesen degil. ;)

İslemci: i5-4670K
Anakart: MSI Z97 Gaming 3
Ekran Karti: Sapphire R9 290 Tri-X O.C
RAM: GSKILL RipjawsX 8GB (2x4GB) 1600MHz
HDD: WD Caviar Blue 1TB 7200Rpm
Monitor: AOC i2369v
Mouse: Logitech G300
Klavye: Logitech G103
Kasa: Zalman Z5
Guc Kaynagi: Corsair VS650
Sogutucu: Cooler Master TPC-812 v2

@Pcmonster, sectigin monitor VGA cikisli ve yakismiyor o sisteme. Ayrica, sectigin kasa cok fazla. Ekran kartina gelecek olursak, R9 290 Tri-X O.C secmelisin. Gerisi gayet guzel. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia mı istiyorsun? O zaman sistemini kendin dizebilirsin. Sana, Nvidia'nın GTX780 modelinden kat kat daha iyi olan R9 290 önerelim, sen Nvidia fanboyluğu yap ve GTX780 seç. Buyur, istediğini seçebilirsin. :)

Not: O bütçeye göre sisteme istediğin Corsair 400R çok saçma. Ayrıca GTX780 seçme isteğin de cabası. Benim önerdiğim sistemde yapacaksan sadece işlemciyi i5-4690K seç. Anakartı Z97-Gaming 5 seçebilirsin. :)

@Silinen üye Şimdi beni yanlış anlamanı istemiyorum. Bunlarda %3luk hata payı varya AMD de o hata başıma geldi :D cok cektim töbe edersin ya o tarz bişey deyim R9 290 tamam güzel ama sorun yaşar mıyım terehtutu var. Yüzüm hiç gülmedi AMD de ama bukadar tavsiye ediyorsan alırım. anakartın link'ini atarmısın rica etsem.

O.C İçinde Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar sectim 1600Mhz bu Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar bunu alsam 1866Mhz Daha iyi O.C yaparım demi ? 10 tl bi fark var bişey değil. Kasaya gelirsek Tavsiyen nedir ? Güc kaynağı içinde istiyorum şu yeni cıkın seltifikalı olanlardan.

Yahu AMD'nin 200-300TL'lik ürünü ile 1200TL'lik ürününde aynı hatayı mı alacağını düşünüyorsun? AMD markasına karşı böyle olumsuz konuşursan zaten hiçbir zaman yüzün gülmez. R9 290 al, rahat et.

Z97 Gaming 5 şu anda stoklarda yok, büyük ihtimal Haziran ayının sonunda stoklara girecek.
Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

1600MHz veya 1866MHz alman bir şeyi değiştirmeyecektir, dilediğini alabilirsin. :)

Ayrıca, güç kaynağı içinde kasa seçmemelisin. Sana dediğim kasa ve güç kaynağını şiddetle al!

Kasa: Zalman Z5 Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar (Gayet geniş ve hacimli - USB 3.0 mevcut)

Güç Kaynağı: Corsair Vs Serisi 650W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar (12V kanalından 600W ve 50A veriyor. Yani 80+ verimliliği mevcut. Sertifikalı niteliğinde)

1.png
2.png

Tam sistem burada herhangi bir yanlış eksiklik varmı acaba ? stok olmadığı için favorilerime ekledim önemli olanları. Stok olunca alıcam hemen.

@Silinen üye

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı