3500 TL'ye monitörsüz oyun sistemi tavsiyesi

Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,

3500 TL gibi bir bütçem var. Oyun kasası toplamak istiyorum. Kendimce bir sistem topladım. Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.
Sistemim.png

Belirtmek istediğim bir kaç şey var:
  1. İntel ve NVIDIA tabanlı olursa sevinirim.
  2. HDD istemiyorum, elimde var.
  3. SSD öylesine ekledim, değişebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye aşırı bir overlock yapmıyacaksan sıvı soğutma gereksiz. Kingston ssd kullanıyorum hız düşüklüğü olabiliyor biraz sıkıntılı bazıları. Msi ekran kartı alacağına Evga alabilirsin. Güç kaynağı 750W çok fazla. Böyle bir güç kaynağına gerek yok. 650W yeterli olacaktır. Kasayı ve güç kaynağı için haf 912 plus alıp rahat edebilirsin veya corsair 400r kasa alabilirsin. Soğutma olarakta cm hyper 212 evo alabilirsin. Kasaya fazla para vermek istemiyorsan zalman z3 ve cooler master'ın 650W 230 liralık yanlış hatırlamıyorsam onu alabilirsin.

Biraz uzun oldu ama :)

O işlemciye aşırı bir overlock yapmıyacaksan sıvı soğutma gereksiz. Kingston ssd kullanıyorum hız düşüklüğü olabiliyor biraz sıkıntılı bazıları. Msi ekran kartı alacağına Evga alabilirsin. Güç kaynağı 750W çok fazla. Böyle bir güç kaynağına gerek yok. 650W yeterli olacaktır. Kasayı ve güç kaynağı için haf 912 plus alıp rahat edebilirsin veya corsair 400r kasa alabilirsin. Soğutma olarakta cm hyper 212 evo alabilirsin. Kasaya fazla para vermek istemiyorsan zalman z3 ve cooler master'ın 650W 230 liralık yanlış hatırlamıyorsam onu alabilirsin.

Biraz uzun oldu ama :)

Arkadaşın dediklerine neredeyse tamamen katılıyorum sadece ekran kartı MSI kalabilir bence. MSI'ın Türkiye'deki geçmişi daha fazla ve serviste daha az sıkıntı yaşarsın. (İnşallah servise ihtiyaç duymazsın :) ) Bir de 750 Watt ileride parça eklemesi yaptığında sıkıntı çıkarmaması için iyidir, bir daha güç kaynağı değiştirmek zorunda kalmazsın.

Parçaları mümkün olduğu kadar ileriye dönük seçiyorum. Tabi ki uygun bütçe dahilinde. Soğutucu biraz abartı galiba dediğiniz gibi :) MSI ve 750W da ısrarcıyım. Kasa için dediğiniz modeller aklımdaydı zaten. @YKTYN arkadaşım overclock şu an için olmasa bile sistemi aldıktan sonra yapmayı düşünüyorum. Yine de önerin için teşekkür ederim.

Bence 300 lira daha ver bunu al.
Toplamda 3918 TL.
Ama istersen gaming 5 yaparsın anakartı 98 lira falan da oradan düşürür.
3800 lira civarında alırsın.
EEPBkD.png

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Almaya karar verdiğim sistem bu. Technopat'da yapılan MSI Z97 Gaming 5 ve 7 incelemesine dayanarak Gaming 5 i tercih ettim. SSD yi kapasite yüzünden çıkardım. SSD parasını işlemciyi arttırmaya kullandım. Önümüzdeki hafta sonu sistemi alacağım.

Dosya Ekleri

• Sistemimmm.png
    Sistemimmm.png
    36,8 KB · Görüntüleme: 266
Oyun için topluyorsan i7 almana çok gerek yok, i5-4690K işini rahatlıkla görür. SSD almanı tavsiye ederim o kadar para vereceksen. 750Watt o sistem için çok fazla 600Watt yeterli olur.

Tavsiyen için teşekkür ederim fakat 3500TL verip İ7 işlemci almamak bana daha çok dokunuyor. Ayrıca 120GB SSD için 200 lira vermek istemiyorum. Daha müsait bir zamanda 240GB olanını almayı düşünüyorum. O yüzden böyle bir karar verdim. 750W a gelecek olursak tamamen ileriye dönük. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı