360mm sıvı soğutucu önerisi

ProGamer90

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime B450M-K
Ryzen 5 5600
Sapphire RX 6700 10GB
16 GB Corsair Vangeance
600W Xigmatek PSU
AOC 21" Monitör
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 360mm iyi soğutan bir sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. İşlemcim Ryzen 5600.
Çok pahalı olmayan ve mümkünse fiyat/performans olacak şekilde önerirseniz sevinirim.

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 360mm iyi soğutan bir sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. İşlemcim Ryzen 5600.
Çok pahalı olmayan ve mümkünse fiyat/performans olacak şekilde önerirseniz sevinirim.
O işlemciye 360 gereksiz. İlle de istiyorsan ucuz bir şey tercih et.

Bu yeterli olacak:

O işlemciye 360 gereksiz. İlle de istiyorsan ucuz bir şey tercih et.

Bu yeterli olacak:

Hocam o işlemci için gereksiz olur diyorsun fakat 5600 ısınan bir işlemci ve şu anki stok soğutucu bazı oyunlarda yetersiz kalıyor. Özellikle TLOU1 de zaman içinde 95 dereceye kadar ulaşıyor. Diğer oyunlarda max 80 derece filan.

İşlemciyi Ryzen 7 5800X3D falan yapmayacaksan gerek yok 360mm'e.

Hocam o işlemci için gereksiz olur diyorsun fakat 5600 ısınan bir işlemci ve şu anki stok soğutucu bazı oyunlarda yetersiz kalıyor. Özellikle TLOU1 de zaman içinde 95 dereceye kadar ulaşıyor. Diğer oyunlarda max 80 derece filan.
Stok soğutucu zaten soğutamıyor adam akıllı. Ama düzgün bir kule tipi soğutucu rahat soğutur 5600'ü.

Önerdiğim hava soğutma yeterli olacaktır. Arkadaşın dediği gibi ileride daha da ısınan bir işlemciye geçeceksen attığım 360mm olanı alabilirsin ama kasanın desteklediğinden emin ol.

120mm sıvı soğutucu alma. Ya kule tipi al ya da minimum 240mm sıvı soğutma.

İleriye dönük olması benim için daha mantıklı o yüzden 240mm sıvı soğutma iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı