3D baskı için boya ve zımpara nasıl çalışmalı?

josephsharp

Hectopat
Merhaba, arkadaşımdan 3D 10-15 Cm'lik kutular baskı aldırdım. Boyamak istiyorum fakat fırçayla boyamaya gerek olmadığını düşündüğüm için akrilik sprey boyalara yönelmeyi düşünüyorum. Sizlere bu konuda sormak istediğim 3 soru var.

1. sizce bu tarz düz ürünler için yine de öncesinde zımparalamam ve astarlamam gerekir mi?
2. akrilik sprey boyada renkleri karıştırıp istediğim rengi elde etmem mümkün mü? Değilse akrilik boya alıp karıştırayım mı?
3. akrilik sprey boya için marka/ürün önerileriniz var mı?

içindeki ayrı bir parça.

WhatsApp Image 2024-04-25 at 23.33.45.jpeg
WhatsApp Image 2024-04-25 at 23.52.15.jpeg
WhatsApp Image 2024-04-25 at 23.53.08.jpeg

Selamlar dostum, öncelikle çıkıntı olan yerleri mutlaka zımpara yapman gerekiyor. Boyama yaparken çok sorun yaşarsın. Astar atmaz ise boyayı tutturamasın rezalet bir görüntü çıkar. Sprey astar at sonra akrilik boya ile boyarsın. Astar sonrası tutucuğu çok yüksek oluyor. 2 kat atman yeterli olur.

Selamlar dostum, öncelikle çıkıntı olan yerleri mutlaka zımpara yapman gerekiyor. Boyama yaparken çok sorun yaşarsın. Astar atmaz ise boyayı tutturamasın rezalet bir görüntü çıkar. Sprey astar at sonra akrilik boya ile boyarsın. Astar sonrası tutucuğu çok yüksek oluyor. 2 kat atman yeterli olur.
Anladım, teşekkürler. Astar sonrası için fırçayla boyamak yerine sprey boyayla boyamak mantıklı, değil mi?

Hocam astar in hangi ürün kullanılıyor?

Anladım, teşekkürler. Astar sonrası için fırçayla boyamak yerine sprey boyayla boyamak mantıklı, değil mi?
Tek renk yapacaksan sprey kullanabilirsin. Karıştırarak renk oluşturmak istiyorsan veya ince işçilik yapacaksan akrilik ile devam etmeni öneririm.

Hocam astar in hangi ürün kullanılıyor?
marka bağımsız istediğin aster spreyi alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı