3D model nasıl düzenlenir?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Direksiyon setim için HTD3M 72T kasnak basacağım fakat bende 8mm mil var. İnternetteki modellerin hepsinin deliği 12mm. Program üzerinden onu küçültüp 8.30mm yapma şansım var mı?

Düzenleme programına gerek yok, slicer den küçültebilirsin?
Slicer nedir hocam bilmiyorum da. Benim deliğin boyutunu küçültmem gerekiyor modeli değil.
1713816953794.png

Soldaki büyük kasnaktan basacağım.

Slicer nedir hocam bilmiyorum da. Benim deliğin boyutunu küçültmem gerekiyor modeli değil.
Eki Görüntüle 2176101
Soldaki büyük kasnaktan basacağım.

Ha anladım, slicer dilimleyici anlamına geliyor örneğin orca, prusa, cura vs deliğin boyutunu küçültmen gerekiyorsa bir bilgim yok ben shapr kullanıyorum model yapmak için ama içeri model atamıyorsun onda da.

Solidworks, Fusion, Thinkercad vb. programlarla meshleri editleyebilirsin.

Dişli parça dairesel olduğu için Prusaslicer'da bile yapabilirsin, önce parçayı tablayı ortayacak şekilde ortala, sonra parçayı sağ tıklayarak add part ile deliği kapayacak bir silindir ekleyip koordinatlarını ana parçanın merkezinin X ve Ysi ile eşit şekilde ayarla, sonrasında 8.3mmlik delik oluşturmak için gene parçayı sağ tıklayıp add negative volume'u seç, ana parçanın merkezinin koordinatları ile eşleyerek merkezle, görsel olarak delik dolu gibi gözükür ama dilimleme ön izlemesinde değişiklik olduğunu göreceksin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı