3D Yazıcı Konusunda Eğitici Videolar ve Model Önerisi

Sıfır bilgi ile Ender 3 V3 SE alışma sürecindeki ızdırabı minimumda tutar. Ben dertlerin tiryakisi olmuşum diyorsan bütçenin tamamına Neptune 4 de alabilirsin. Her durumda temel bilgiyi oluşturmak için döküman okuman gerek, çoğunlukla slicer sitelerinden.

Herkesin filamentlerle farklı tecrübesi var, ben Porima ile sıkıntı yaşamıyorum, baskı kalitesini seviyorum sadece bolca kullandığım ten rengi Porima'da bence ton olarak iyi değil, bu sebeple istemeyerek de olsa onu Microzey marka kullanıyorum.

Klasik PLA Porima'da 500, Microzey'de 400 civarı, Creality de Porima'ya paralel fiyatlarda sanırım. Bu fiyatlar 3 sene önce dörtte bir seviyedeydi.

İngilizce kaynaklar sıkıntı oluşturmuyorsa dediğim gibi Prusaslicer, Simplify3d vb dilimleyici programların kendi dökümanları yardımcı olur, Youtube videoları da makineye özel konularda yardımcı olabilir.

Türkçe kaynak takip etmediğim için o konuda bir önerim yok ama yabancı kaynakları Türkçe'ye çevirip kendi sitelerinde yayınlayan filament siteleri de vardı.

Almadan önce printerların bas çalıştır şeklinde işlev gören makineler olmadığını belirteyim, uğraşmayı sevmiyorsan tavsiye etmem.

Geri
Yukarı